Türkiye-İsrail ilişkileri gelişiyor

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün, Barak'ı Türkiye'ye davet mektubu, bugün Barak'a nezaket ziyaretinde bulunan Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Ahmet Oğuz Çelikkol tarafından iletildi. Tel Aviv'de Savunma Bakanlığında Barak'a nezaket ziyaretinde bulunan

Türkiye-İsrail ilişkileri gelişiyor

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün, Barak'ı Türkiye'ye davet mektubu, bugün Barak'a nezaket ziyaretinde bulunan Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Ahmet Oğuz Çelikkol tarafından iletildi.

Tel Aviv'de Savunma Bakanlığında Barak'a nezaket ziyaretinde bulunan Büyükelçi Çelikkol, Bakan Gönül'ün davet mektubunu Barak'a verdi. Barak'ın, Büyükelçi Çelikkol'a, daveti memnuniyetle kabul ettiğini belirterek, bu ziyarete çok önem verdiğini söylediği kaydedildi.

Barak'ın, Türkiye'nin bölgede merkezi bir konumda olduğunu ve Türkiye'nin, İsrail ile komşuları arasında önemli bir köprü olduğunu vurguladığı ve Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkilerin de her açıdan önem arz ettiğini kaydettiği belirtildi.

Büyükelçi Çelikkol da Barak'ın Türkiye ziyaretine büyük önem verdiklerini ifade etti. İsrail Savunma Bakanı Barak'ın ziyaretinin ocak ayı içerisinde yapılması beklenmekle birlikte, kesin bir tarih belirlenmedi.

Barak'ın Türkiye'yi ziyaret etmek istediği belirtiliyordu. İsrail'in bu yılın başındaki Gazze operasyonundan sonra iki ülke ilişkilerinde üst düzey siyasi ziyaretler büyük ölçüde durma noktasına gelmişti. Ancak geçen ekim ayının sonunda İsrail Sanayi, Ticaret ve Çalışma Bakanı Binyamin Eliezer, karma ekonomik komisyon toplantıları vesilesiyle Türkiye'yi ziyaret etmişti.

Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Suat Kınıklıoğlu da birkaç gün önce Tel Aviv'de bir konferans vermişti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler