banner526

banner535

Türkiye ile İlişkiler "sistematik" şekilde sürmekte

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bedr Abdulati, Bakanlık binasında düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin "Türkiye'de yaşanan son gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, "Bu, Türkiye'nin kendi iç meselesidir. Türkiye'yi ve Türk halkı

Gündem 01.01.2014, 22:38
Türkiye ile İlişkiler

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bedr Abdulati, Bakanlık binasında düzenlediği basın toplantısında, bir gazetecinin "Türkiye'de yaşanan son gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, "Bu, Türkiye'nin kendi iç meselesidir. Türkiye'yi ve Türk halkını bağlar. Mısır'ın meselesi değildir" yanıtını verdi.

Abdulati, Mısır'ın Ankara Büyükelçisi Abdurrahman Salahaddin'in görevine dönmesi gibi bir konunun şu an gündemlerinde olmadığını ifade ederek, "Mısır, bilimse ve sistematik bir şekilde Türkiye ile ilişkilerini sürdürmektedir. Zira Mısır duygularıyla hareket eden bir ülke değildir. Bu çerçevede Türkiye ile ilişkilerde izlenecek adımlar konusunda bazı kararlar alınmıştır" dedi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı, 23 Kasım'da, Türkiye'nin Kahire Büyükelçisi'nin ülkeden ayrılmasını ve iki ülke arasındaki diplomatik temsil düzeyinin düşürülmesini kararlaştırmıştı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı da aynı gün Türkiye-Mısır ilişkilerinin maslahatgüzar düzeyine indirildiğini ve Mısır'ın Ankara Büyükelçisi Selahaddin'in "İstenmeyen adam" ilan edildiğini duyurmuş, ardından Salahaddin ülkesine dönmüştü.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@