banner536

banner526

banner533

Türk dünyası ortak askeri birlik oluşturuyor

Türk dünyası artık askeri bir birlik oluşturuyor. Avrasya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri ismini taşıyan teşkilat, ilk toplantısını Azerbaycan’da gerçekleştirdi.Teşkilatın temelleri Türkiye’de atılmıştı. 2011 yılında Ankara’da alınan kararla Avrasya Aske

Gündem 25.01.2013, 22:25
Türk dünyası ortak askeri birlik oluşturuyor

Türk dünyası artık askeri bir birlik oluşturuyor. Avrasya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri ismini taşıyan teşkilat, ilk toplantısını Azerbaycan’da gerçekleştirdi.

Teşkilatın temelleri Türkiye’de atılmıştı. 2011 yılında Ankara’da alınan kararla Avrasya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetlerinin oluşturulması gündeme geldi.
 
Avrupa ve Akdeniz Jandarmalar ve Askerî Statülü Kolluk Kuvvetleri Birliği’ne alternatif olması düşünülen teşkilat ilk toplantısını Bakü’de gerçekleştirildi. Toplantıya Türkiye, Azerbaycan ve Kırgızistan’dan askeri yetkililer katıldı.
 
Türkiye’yi Jandarma Genel Komutanı Bekir Kalyoncu temsil etti. Mogolistan Jandarma Genel Komutanı elverişsiz hava koşulları sebebiyle görüşmeye katılmadı.
 
Toplantıda, Avrasya Askeri Statülü Kolluk Kuvvetleri Teşkilatının kuruluşu resmen ilan edildi. Teşkilatın amacıysa Türk cumhuriyetleri arasındaki askeri işbirliğini kuvvetlendirmek.
 
Örgütün ana karargâhı Ankara’da bulunacak.

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
adil türk 8 yıl önce
İşte bütün mesele burada.

Türkiye üzerinde oynanan oyunları görmemek gaflet de delalettir.
hüseyin üçünçü 8 yıl önce
doğada herzaman orman kanunları vardır.güçlü herzaman güçsüzü yenmeye çalışır. boş yer varsa orası doldurulur, yahutta sahip çıkılır.şu ana kadar hep emir ltında yaşadık., bu yapılanlar çok iyi artık kendi düşüncemizi kendimiz uygulayalım. amerikanın , avrupanın ,israilin düşüncelerini ve yaptırım uygulamalarından çıkalım artık.yoksa tam bir köle oluruz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@