banner518

Turizm sektörü endişeli!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde turizm beldelerinden olan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde düzenlenen terör saldırısı "Bacasız sanayi" olarak adlandırılan turizm sektörünü endişelendirdi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Adana Bölgesel Yürütme

Gündem 21.07.2015, 11:03
Turizm sektörü endişeli!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin gözde turizm beldelerinden olan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde düzenlenen terör saldırısı "Bacasız sanayi" olarak adlandırılan turizm sektörünü endişelendirdi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Murat Şirin, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 31 kişinin ölmesi, 104 kişinin de yaralanması ile sonuçlanan bombalı saldırıyı turizm sektörü olarak nefretle kınadıklarını bildirdi. Şirin, turizmin, bu tür terör saldırılarından en çok etkilenen sektörlerin başında geldiğini bildirdi.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'inin özellikle kültür turizmi açısından büyük potansiyel barındırdığını belirten Şirin, son yıllarda çözüm süreci ile hareketlenen turizmin, bu tür terör saldırılarının ardından olumsuz yönde etkileneceğini ifade etti.Turizmin ülkemize önemli ölçüde girdi sağladığını ve katma değeri en yüksek sektör olduğunu anlatan Şirin, "Turizm, 52 sektörü beslemesinin yanında işsizliğe karşı da büyük katkı sağlıyor. Suruç'taki saldırı ister istemez turizmi etkileyecektir.

Sektör temsilcileri olarak tek dileğimiz bu tür bir saldırının bir daha olmaması. Çünkü turist huzur ister. Yabancı turist huzurun olmadığı destinasyonları tercih etmez" diye konuştu.Şirin, saldırıda hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara da acil şifalar diledi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@