banner555

TSK'ya ait savaş uçağı düştü

 Genelkurmay Başkanlığı, Malatya-Erhaç meydanından kalkan askeri uçakla Hatay'ın güneybatısında, deniz üzerinde radar ve telsiz temasının kesildiğini bildirdi.Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ''Görev uçuşu için saat 10.30'da Malatya-

Gündem 22.06.2012, 15:43
TSK'ya ait savaş uçağı düştü

 

Genelkurmay Başkanlığı, Malatya-Erhaç meydanından kalkan askeri uçakla Hatay'ın güneybatısında, deniz üzerinde radar ve telsiz temasının kesildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ''Görev uçuşu için saat 10.30'da Malatya-Erhaç meydanından kalkış yapan bir uçağımızla saat 11.58'de Hatay'ın güneybatısında, deniz üzerinde radar ve telsiz teması kesildi'' ifadeleri kullanıldı.

Malatya'daki 7'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda, F- 4E 2020 'Terminatör' uçaklarının görev yaptığı 171'inci Filo ile RF- 4E keşif uçaklarının görev yaptığı 173'üncü Filo konuşlu bulunuyor. 'Phantom' olarak adlandırılan bu uçaklarda 1 pilot ve 1 silah sistem subayı olmak üzere 2 personel görev yapıyor.

UÇAĞIN DÜŞTÜĞÜ YER BELLİ OLDU

Malatya Erhaç meydanından kalkan uçağın Hatay' ın Samandağ ilçesi güneyinde Suriye karasularının 8 mil açığına düştüğü öğrenildi. Bu bölgede arama yapılabilmesi için Suriye' den izin alınmasına çalışıldığı belirtildi.

Mersin' den ve Hatay' ın İskenderun İlçesi'nden Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığı'na bağlı birlikler uçağın düştüğü sanılan bölgeye doğru denize açıldı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
ak 9 yıl önce
Meksika görüşmesinden sonra emperyalistlerin gönüllü uşakları Suriye'ye bir an evvel saldırma derdine düştü. Ancak ülkemiz kamuoyu böyle bir saldırıyı desteklemiyor. Kamuoyu desteğini artırıp uşaklığın gereğini bir an evvel yerine getirmek için uçak da kaybolur, sınır ihlali de olur, hatta Irak'ta yaptıkları gibi kimyasal silah kullanacaklar bile denir. Allah yoksul kanı ile beslenen tüm emperyalistleri ve onların gönüllü köpeklerinini ıslah eylesin.
Cemil kazanci 9 yıl önce
Ulkemizde millet PKKnin yaptiklarinida desteklemiyor insanlik PKK nin yaptiklarini desteklemiyor AK denilen sahisin kimlerden oldugunu göre göre burada neden yaziliyor bunu anlayamayan insanlar neden yorumlari denetliyor biz sehit verelim siz bu itlerin yorumlarini aciklayin yaziklar olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@