banner526

banner535

TSK'dan siber savunma atağı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde kurulan Siber Savunma Merkezi Başkanlığı tarafından siber olaylara anında müdahale ediliyor. NATO ile eşgüdüm içerisinde görevlerini ulusal ve uluslararası alanda yürüten merkez, ulusal olarak ve NATO tarafından ic

Gündem 21.01.2013, 10:33
TSK'dan siber savunma atağı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde kurulan Siber Savunma Merkezi Başkanlığı tarafından siber olaylara anında müdahale ediliyor. NATO ile eşgüdüm içerisinde görevlerini ulusal ve uluslararası alanda yürüten merkez, ulusal olarak ve NATO tarafından icra edilen tatbikatlara katılıyor.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, TSK’nın kara, deniz, hava ve uzay harekat alanlarının yanında, yeni bir harekat alanı olan siber ortamda da yeteneklerini geliştirdiği bildirildi.

Siber tehditleri önleyerek, gelişmiş siber savunma ikaz ve tepki sistemlerine sahip güçlü bir merkezi siber savunma yeteneği kazanmak maksadıyla 2012 yılında TSK Siber Savunma Merkezi Başkanlığı’nın kurulduğu belirtilen açıklamada, TSK Siber Savunma Merkezi Başkanlığı’nın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, TÜBİTAK ve diğer kamu kurumları ile koordineli olarak faaliyetlerini icra ettiği, ayrıca NATO ile eşgüdüm içerisinde görevlerini ulusal ve uluslararası alanda yürüttüğü kaydedildi.

 Açıklamada, “TSK'nın kullandığı siber ortamda bulunan tüm sistemlerin siber savunması yapılmakta, siber olaylara 7/24 esasına göre müdahale edilmekte, ulusal olarak ve NATO tarafından icra edilen tatbikatlara iştirak edilmekte, TSK çapında bilinçlendirme ve eğitim faaliyetleri yürütülmekte, TSK tarafından kullanılan ağlarda düzenli olarak siber güvenlik denetlemeleri ve testleri yapılmaktadır” denildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@