alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

TSK'dan kritik açıklama

 Genelkurmay Başkanlığı'ndan, 28 Şubat Soruşturmasına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Batı Çalışma Grubu ile ilgili tüm belgelerin gönderilmesinin istendiği, bunlardan mevcut olanların savcılığa gönderildiği, ancak görevlilerin isim ve rütbeleri

Gündem 16.04.2012, 11:52
TSK'dan kritik açıklama

 

Genelkurmay Başkanlığı'ndan, 28 Şubat Soruşturmasına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Batı Çalışma Grubu ile ilgili tüm belgelerin gönderilmesinin istendiği, bunlardan mevcut olanların savcılığa gönderildiği, ancak görevlilerin isim ve rütbelerinin yer aldığı bir CD'nin gönderilmediği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, bir gazetede 28 Şubat Soruşturması kapsamında emekli Orgeneral Çevik Bir'in Ankara'da karşılanmaması ve ıslak imzalı belgelerin Genelkurmay Başkanlığı'ndan gönderilmesine yönelik haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

''Emekli Orgeneral Çevik Bir'in, Ankara'da karşılanması konusunda Genelkurmay Başkanlığı'ndan herhangi bir talebi olmamıştır'' ifadelerine yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''(Islak İmzalı Belge Genelkurmay'dan) başlığıyla bir habere yer verilmiştir. Konuyla ilgili olarak, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı (CMK 250. maddesiyle görevli) tarafından 24 Şubat 2012 tarihli yazı ile Batı Çalışma Grubu ile ilgili tüm belgelerin gönderilmesi Genelkurmay Başkanlığı'ndan istenmiştir. Bu yazıya cevaben 06 Mart 2012, 14 Mart 2012 ve 3 Nisan 2012 tarihli yazılar ile istenen belgelerden mevcut olanlar savcılığa gönderilmiştir. Aynı haberde yer verildiği şekilde, görevlilerin isim ve rütbelerinin yer aldığı bir CD gönderilmemiştir.''


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@