alexa metrics

banner536

banner572

TSK'dan istifa açıklama

Genelkurmay, Yüksek Askeri Şura’nın Ağustos ayındaki toplantısında Deniz Kuvvetleri Komutanı olması beklenen Oramiral Nusret Güner’in Donanma Komutanlığı’ndan istifasıyla ilgili açıklama yaptı.Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Devletimizin strateji

Gündem 28.01.2013, 11:19
TSK'dan istifa açıklama

Genelkurmay, Yüksek Askeri Şura’nın Ağustos ayındaki toplantısında Deniz Kuvvetleri Komutanı olması beklenen Oramiral Nusret Güner’in Donanma Komutanlığı’ndan istifasıyla ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
 
Devletimizin stratejik, yüce milletimizin en güvendiği, dünyada ve bölgesinde saygın bir kuruluş olma sorumluluğunun idraki içinde olan Türk Silahlı Kuvvetleri; teşkilatımız ile ilgili konuların tarafımızdan medya aracılığı ile gündeme getirilmesini uygun bulmamaktadır.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerini ilgilendiren her konu, yasal platformlarda ve ikili resmî görüşmelerde ilgili ve sorumlu makamlarla paylaşılmaktadır. Bu nedenle, sadece yüce milletimizi doğru bilgilendirmek amacıyla bazı açıklamalar yapılmaktadır. Son günlerde medya organlarında yer alan Donanma Komutanımızın emeklilik istemi kabul edilmiştir.
 
Bu bağlamda, silah arkadaşımıza, uzun yıllar başarı ve özveri ile yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, kendisine ve aile bireylerine yeni yaşamlarında sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyoruz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@