TSK'dan atılan subaylara memuriyet

Yüksek Askeri Şura kararları ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nden çıkarılan subay ve astsubaylar, yeniden kamu hizmetine alındı. Bu kişilerden büyük bölümü Bakanlıklarda araştırmacı görevine atanırken, Maliye Bakanlığı'nda işe başlayanlar ise, veznedar oldu.C

TSK'dan atılan subaylara memuriyet

Yüksek Askeri Şura kararları ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nden çıkarılan subay ve astsubaylar, yeniden kamu hizmetine alındı. Bu kişilerden büyük bölümü Bakanlıklarda araştırmacı görevine atanırken, Maliye Bakanlığı'nda işe başlayanlar ise, veznedar oldu.

CHP İzmir milletvekili Alaeddin Yüksel, TBMM'ye bir önerge vererek, TSK'dan ihraç edilen subay ve astsubaylardan, yeniden kamu görevine dönenlere ilişkin bilgi istedi.
 
Önergeyi cevaplandıran Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu durumdaki 33 eski subay ve astsubayın, Maliye Bakanlığı ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığında göreve başladığını açıkladı.
 
Şimşek bu kişilerin Defterdarlıklarda araştırmacı, veznedar ya da tekniker olarak çalıştığını da vurguladı.
 
10 Mart 2011'de çıkarılan bir kanun ile, yargı denetimine kapalı idari işlemler veya Yüksek Askerî Şûra kararları ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden ilişiği kesilen subay ve astsubayların yeniden kamu kuruluşlarında bir göreve atanmaları sağlanmıştı.
 
Bu kişilere, TSK'da görevli emsali subay veya astsubaylara verilen maaş ve diğer mali hakların aynısı ödeniyor.
inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER