TSK'da devrim gibi değişiklik

Genelkurmay orduevlerine "sakal" düzenlemesi yaptı. Genelkurmay Başkanlığının yeni düzenlemesiyle üyelerin orduevlerinin de aralarında bulunduğu askeri sosyal tesislere sakallı girebilmesine karar verildi.Genelkurmay Başkanlığı'nca, daha önce günlük sakal

Gündem 30.03.2015, 19:42
TSK'da devrim gibi değişiklik

Genelkurmay orduevlerine "sakal" düzenlemesi yaptı. Genelkurmay Başkanlığının yeni düzenlemesiyle üyelerin orduevlerinin de aralarında bulunduğu askeri sosyal tesislere sakallı girebilmesine karar verildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nca, daha önce günlük sakal tıraşı zorunluluğu bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait sosyal tesislere giriş için yeni düzenleme getirildi. Buna göre orduevleri, askeri gazinolar, sosyal tesislerle TSK özel, özel/yerel ve kış eğitim merkezlerine üyeler sakallı girebilecek. Girişlerde daha önce günlük sakal tıraşı zorunluluğu aranırken yeni düzenlemeyle sakallı üyelerin girişi önündeki engel de kalktı.

Uygulamanın hayata geçirilmesinde emekli olan askeri personelin yoğun talebinin etkili olduğu öğrenildi.

TSK'DA BAŞKA DÜZENLEMELER DE VAR

Öte yandan daha önce gerçekleşen bir başka düzenlemeyle de tesislerde genel kullanıma açık tüm yerlerde statüleri belirtilen (general, üstsubay, subay) bölümleme uygulaması kaldırılmıştı.
Otel, oda, masa, koltuk grubu, asansör, plaj, yemek salonu, berber, kuaför, gibi yerlerde statüleri gösteren her türlü yazı ve işaretin kaldırıldığı söz konusu uygulamayla Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları arasındaki dayanışmayı artırmak, moral ve motivasyona katkı sağlamak amaçlanmıştı.  

Dakika dakika neler oluyor? Öğrenmek için hemen tıklayın.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@