alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

TS geçen sezonun şampiyonu

Trabzon Fikir Kulübü, şikeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.İşte Fikir Kulübü'nden yapılan açıklama:ETİK KURUL RAPORU’NA GÖRE DURUM: TRABZONSPOR GEÇEN SEZONUN ŞAMPİYONUEtik Kurul’un şike ve teşvik delillerini değerlendirdiği raporunu TFF Yönetim Kur

Gündem 01.05.2012, 11:16
TS geçen sezonun şampiyonu

Trabzon Fikir Kulübü, şikeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Fikir Kulübü'nden yapılan açıklama:

ETİK KURUL RAPORU’NA GÖRE DURUM: TRABZONSPOR GEÇEN SEZONUN ŞAMPİYONU
Etik Kurul’un şike ve teşvik delillerini değerlendirdiği raporunu TFF Yönetim Kurulu’na sunulduğu şu günlerde, raporun ayrıntıları da ortaya çıkmaya başladı. Buna göre, Trabzonspor hakkında suç oluşturacak bir fiil ve delil yok.

Raporda Fenerbahçe’nin İBB, Sivasspor ve Eskişehirspor maçları olmak üzere 3 maçta şike yaptığı ve Eskişehir-Trabzon maçında ise Eskişehirspor’a teşvik verdiği belirtildi. Bilindiği üzere, bu maçlar öncesinde Fenerbahçeli yöneticiler arasında geçen telefon konuşmalarındaki “tarlaları sürdük, ekinleri biçtik” ve benzeri ifadelere yeterli açıklama getirilememişti. Ayrıca, içi para dolu çanta da polisler tarafından bir aracın bagajında görüntülenmişti.

Etik Kurul, Trabzonsporlu yöneticiler arasında yapılan konuşmalarda suç unsuruna rastlanmadığını belirtti. İki Trabzonsporlu yöneticinin kendi aralarında yaptığı konuşmayı teşebbüse teşebbüs olarak yorumlayıp rapora eklemeye çalışmasına rağmen Etik Kurul “delil bulunamadığını” belirtti.

Bilindiği üzere, bu iddia aynı kurul tarafından ciddi bulunmadığı için, ilk Etik kurulu raporuna alma gereği dahi hissedilmemiş ve ayrıca şüphe duyulsa dahi Trabzonsporlu yöneticilerin savunmasını alınmak üzere Etik Kurul’a da çağırılmamıştı.

Trabzonspor’a Şampiyonluk, Fenerbahçe’ye Ceza Kapıda
Aylardır beklenen Etik Kurul raporuna göre, TFF Yönetim Kurulu gerekli sevk işlemlerini yaparsa sonuç en geç 10 gün içinde açıklanacak. Bu durumda Fenerbahçe şampiyonluğu ve aldığı para ödüllerini iade edecek ve küme düşürülecek.

Aziz Yıldırım ve suç işleyen diğer yöneticiler de bir daha Fenerbahçe’de görev yapamayacak. Fenerbahçe kulübü tüzel kişiliği de, maddi ve manevi kayba neden olan yöneticiler hakkında yüzlerce milyonluk tazminat davası açma hakkına sahip olacak.

Trabzonspor ise ısrarla takipçisi olduğu süreç sonunda, geçtiğimiz sezonun şampiyonu olarak ilan edilecek; kupaya ve ödüle kavuşacak.

UEFA Takipte
Etik Kurul raporuna rağmen TFF Yönetim Kurulu’nun gerekli işlemleri yapmaması veya PFDK’nın ceza vermemesi durumunda ise UEFA’nın disiplin cezaları vereceği bildirildi. Etik Kurul raporuyla aynı teşhisi Ağustos ayı içinde koyan UEFA, Şampiyonlar Ligi’ne Fenerbahçe yerine Trabzonspor’u almıştı.

Bu nedenle, UEFA’nın şike ve teşvike karışmayan takımları mağdur edecek şekilde tüm ülke futbolunu etkileyebilecek bir ceza vermeyeceği; bunun yerine Etik Kurul raporunu esas alarak, yalnızca suç işlediği belirlenen takımlara ceza vereceği konuşuluyor.

TFF Yönetim Kurulu’nun görevine son vermek de UEFA’nın uygulayabileceği yaptırımlar arasında.

Trabzon Fikir Kulübü olarak, sürecin FB güdümünde bir spor otoritesi ve şaibeli olan başkanlar ve kurullardan oluşan TFF tarafından adil bir şekilde karara sonuçlandırılamayacağını bildiğimizden gereken kararı UEFA ve FIFA’nın alacağına inanıyoruz"


Yorumlar (18)
FERŞAD 10 yıl önce
ey büyük taraftar on milyon taraftarı olan bi takımın avukat ordusu yokmu beyanatlan bu işler olmaz casa fifaya uefaya başvuracak baba yiğit avukatlar nerdesiniz çıkın ortaya ya Allah aşkına bırskslım bu beyanat bildiri işlerini açalım davamızı yakalım bu ülkenin federasyonunu alabilecek en büyük cezayı verdirelim bunlara daha ne duruyosunuz eğer korkuyasanız bana yolgösterin ben vereyim bunları uefaya fifaya ya yetti be evimizde huzurumuz kalmdaı hayattan zevk almıyoz daha
Onur Reis 10 yıl önce
kupa verilmezse derhal mahkemeye tff'yi görevi kötüye kullanmaktan. Uefa'ya da tff'nin şike'yi cezasız bırakmaktan davalar açılsın.
nuri cebiroglu 10 yıl önce
bunların fikri yenı gelmiş.kım takar sızı.burası türkıye adaletın güçsüzlerı ezdiği bır toprakta yaşıyoruz.bu böyle geldı böyle gider.geçti borun pazarı sür eşeği niğdeye.uyanda balığa gıdelım.
colak 10 yıl önce
daha dur trabzona ceza verilirse uefa asıl cezayı trbzona verecek temiziz deyip şampiyonlar ligine katıldığı için
Yako 10 yıl önce
TFF Yönetim Kurulu, 2010-11 sezonunun tescil edildiğini ve şikenin sahada bulunmadığını düşünerek Fener’in şampiyonluğunu geri almayacak. Sarı-lacivertliler, ceza alsa bile ödülleri iade etmeyecek. Milliyet in haberi.
tarıkbuğra 10 yıl önce
şimdı lıgden çekılmenın yada çekılmemenın muhasebesını yapalım. eğer çekılırsek ve de trabzonspor kulubü kapatılırsa bunlara meydanı boş bırakmış oluruz.ıstedıklerı gıbı at koştururlar ama çekılmesekte her defasında hakkımızı elımızden alıyorlar.küçük düşürülüyoruz.ıkı seceneğıde ıyı düşünmek lazım.ayrıca çekılırsek artık sıyasetcıler trabzonsporumuz uzerınden prım yapamıyacak.kulubümüz futbol pastasında önemlı bır paya sahıp.bu yüzden ligden çekılmemıze kolay kolay razı olmazlar.bunu fırsat bılıp elımızdekı kozları ıyı kullanmalıyız
Pep Ufuk Köroglu 10 yıl önce
bizim yönetim bu macta tesvik girisiminde bulunmus diyor manisa baskani kenan yarali dünkü durusmada! hikmet karaman da demis bunu! 18.haftada tesvik mi olurmus? YÖNETIM acil web sitemizden bu söylentilere cevap vermesi ve en önemli gercek cevaplari en sert sekilde ifade etmesi lazim! kenan yarali da mecnun odyakmaz gibi bize aziz in istegiyle camur atmasin?? bunlar zaaten azizin yandaslari bilindigi gibi! biz asla fb liler gibi sahtekarlari savunmayiz biz asla haksizlikla kupa sevinc kazanc istemiyoruz biz trabzonsporun haysiyetli taraftariyiz! YÖNETIM CIK ACIKLAMANI YAP VE artik yumusak degil bunlar yalansa en agir aciklamani yap!! Medyaya yansidi bugün bu haberler! Saygilar
muranji 10 yıl önce
Bugün ya etik kurulu raporunu TFF açıklayacak yada Etik Kurulu başkanı. Eğer rapor Tüpçünün söylediği gibiyse dava açılır eğer değilse Tüpçü sana güle güle...Ama iki durumda da Şampiyon TRABZONSPOR...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@