banner526

banner533

banner513

Trabzon'un o ilçesi için iddialı sözler!

Trabzon'un Yomra ilçe Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, 2016 yılı sonunda 50 bin nüfusu hedeflediklerini belirterek ciddi manada göç aldıklarını söyledi.    Yomra ilçesinde 12 yıldır belediye başkanlığı görevini yürüten İbrahim Sağıroğlu, 24 mahalleden

Gündem 17.12.2015, 10:21
Trabzon'un o ilçesi için iddialı sözler!
Trabzon'un Yomra ilçe Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, 2016 yılı sonunda 50 bin nüfusu hedeflediklerini belirterek ciddi manada göç aldıklarını söyledi. 
 
Yomra ilçesinde 12 yıldır belediye başkanlığı görevini yürüten İbrahim Sağıroğlu, 24 mahalleden oluşan ilçelerinin gelişimini anlattı. Arap turistlerin son dönemlerde Yomra ilçesine yoğun ilgi gösterdiklerini dile getiren Sağıroğlu, “Yabancı yatırımcılarımız var. İlçe olarak ciddi manada turist çekiyoruz. Bacasız fabrika diye adlandırdığımız turizminden bölge olarak çok yararlanmamız lazım. Şuanda yaşanan sıkıntılara baktığımız zaman Arap turizminin bu bölge için ne kadar daha önemli olduğunu değerlendirmemiz lazım. Bununla ilgili ciddi çalışmalarımız oldu. Kırsala doğru bir yönlendirmeyi sağlamaya çalışıyoruz. İnşallah bu dönem sezonla birlikte Arap yatırımcılarımızın bir kısmını kırsala doğru yönlendirerek orada yemek ve konaklama tesislerini bölge dokusunu bozmadan hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.
 
1-740.jpg
 
İlçedeki Dünya Ticaret Merkezi’nin yerine bölgede ilk olacak kongre merkezinin yapımına 3 ay sonra başlanılacağını hatırlatan Sağıroğlu, “Kaşüstü bölgemizde çok güzel bir gelişim var. Eskiden şehrin elitleri Trabzon'da Beşirli ve Uzunkum bölgesinde ikamet ederken bugün bizim ilçemizi tercih etmektedirler. Ayrıca Dereboyu mevkiinde yapılan yeni 500 konutta hayata geçtiği zaman burada da şehirden ciddi derecede konut taşınması söz konusu olacaktır. İnşallah bunu da hayata geçireceğiz. Bölgemizde ciddi otel yatırımlarımız var. Dünya Ticaret Merkezimiz yapıldığı zaman Yomra’ya istihdam oluşturan bir yatırım olmasına rağmen bugün baktığımızda atıl kaldı. Dubai’den gelen bir holding yatırımcısına verdik. Hem turizm, hem otel hem de sağlık kompleksi içerisinde olan çok yönlü fuar alanı olan ve bölgede hiçbir yerde olmayan kongre merkezi olmasını planladığımız bir proje hazırladık. Şuanda yıkım çalışmaları devam ediyor. 3 ay içerisinde inşallah yapım çalışmalarına başlayacağız. Bunun bölgemize artı getireceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
 
Trabzon’un en hareketli ilçesi olduklarını söyleyen Sağıroğlu, “Yomramızın en büyük sıkıntısı çok ciddi manada göç alıyoruz. 10 bin nüfustan bugün çok şükür 40 bine çıktık. Ben inanıyorum önümüzdeki yıl sonunda 50 bini yakalayacağız. Trabzon’un en hareketli ilçesiyiz. Sosyal alan ve park, bahçe konularından biraz yoksunuz. Bununla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Süleyman Soylu’nun yardımıyla beraber denizde oluşturacağız bin dönümlük bir dolgu alanında çok güzel projeler hayata geçireceğiz” diye konuştu.
Yorumlar (2)
adem dogan 5 yıl önce
Yomra yı ve Trabzon u seviyorsanız yomra nın güneyinde tünel ve viyadüklerle geçecek olan bir güney çevre yolunu hayal edin. aksi takdirde yomra ya ihanet etmiş olursunuz...
adil türk 5 yıl önce
Bunlar iyi güzel de Kaşüstü merkez yolunun hali ne olacak.Belde teşkilatımız kapandıktan sonra artık hizmet alamaz olduk.Bu yolu nezaman yapacaksınız.

Birde denizle irtibatımız kesildi buna nasıl çözüm bulacaksınız.Denizimiz yok oldu.Sahil işgal altında.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@