Trabzonsporlu Gruptan Amedspor'a destek: "Yanlarındayız..."

Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final eşleşmelerinin dün yapılan kura çekimi ile belirlenmesi sonrasında Fenerbahçe Amedspor ile eşleşti.   Bunun hemen sonrasında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) aldığı kararları açıkladı ve Amedspor'a Başakşehi

Gündem 03.02.2016, 11:00
Trabzonsporlu Gruptan Amedspor'a destek:
Ziraat Türkiye Kupası'nda çeyrek final eşleşmelerinin dün yapılan kura çekimi ile belirlenmesi sonrasında Fenerbahçe Amedspor ile eşleşti.
 
Bunun hemen sonrasında Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) aldığı kararları açıkladı ve Amedspor'a Başakşehir karşılaşmasında taraftarların ideolojik propaganda yaptıkları gerekçesi ile bir maç seyircisiz oynama cezası verildi. Bu ceza nedeniyle Amedspor Fenerbahçe karşılaşması seyircisiz oynanacak.
 
Yaşanan bu gelişmeler sonrasında Devrimci Trabzonsporlular açıklama yaparak yaşanan bu durumun hikaye olduğunu ileri sürerek duruma tepki gösterdiler.
 
İşte yapılan o açıklama... 
 
Dün Türkiye Kupası Kuraları açıklandı.
 
Kura sonucunda 2 alt ligde yer almasına rağmen en son Bursasporu da eleyerek çeyrek finale yükselme başarısı gösteren Amedspor, Fenerbahçe ile eşleşti.
 
Herşey o saatten sonra başladı.
 
6 saat içinde;
Önce Amedspor Kulüp binası basıldı.
Sonra Amedspor'a Başakşehir deplasmanında "taraftarlarının attığı ideolojik sloganlardan dolayı 1 maç seyircisiz oynama cezası" verildi.
Ardından o da yetmedi bu seyircisiz maç Urfa'ya taşındı.
O da yetmedi Amedspor'un en önemli oyuncusu Deniz Naki "ideolojik propaganda yaptığı" gerekçesi ile PFDK'ya sevk edildi. Muhtemelen ceza alacak ve bu maçta oynayamayacak.
 
Başakşehir maçında atılan TFF'nin Amedspor Kulübüne ceza uydurmasına neden olan sloganlar şunlar:
 
"Barikat burada dimdik ayakta..."
"Her yer Sur, her yer direniş..."
"Her yer Cizre, her yer direniş.."
"Çocuklar ölmesin maça da gelsin.."
 
Bu sloganların içeriği birçok kişinin hoşuna gitmeyebilir, ama benzerlerinin birçok tribünde, Filistin için, Gezi parkı için vs. Onlarca Defa tekraren her hafta atıldığını biliyoruz. Hiçbirinde de seyircisiz oynama cezası verilmedi. Verilmesin de zaten! Üstelik burdaki örneğimiz sadece tek maç. Tek maçtaki slogan için veriliyor bu ceza. İdeolojik propoganda cezası "ideolojinin içeriği"ne göre değişiyor anlaşılan.
 
Aslında bizler biliyoruz ki bunların hepsi hikaye. Amedspor Başkanı da söylüyor: Tüm bunların nedeni Fenerbahçe ile eşleşmeleri. Slogan olmasa da ceza için başka bir şey uydururlardı.
 
Hayır hayır tabii ki korkuları Fenerbahçe'nin elenmesi değil, korkuları aynı zamanda "Devletlümüz"ün de takımı olan Fenerbahçe'nin olası "kötü olaylar"ın aktörü ya da figüranı olması. Riski sıfırlamak gerekirdi. Maç seyircisiz yetmez bir de Urfa'ya...
 
Bizler futbolda TFF eliyle yürütülen bu adaletsiz yalan dolan düzenine karşı sonuna kadar AMEDspor'un yanındayız.
Yorumlar (7)
Ülkücü genclik 5 yıl önce
Bunu hangi Trabzonsporlu yapmışsa Trabzonlu değildir trabzon sporlu hiç değildir adamlar resmen propaganda yapmış pkkli işte devrimci diye kendi sehidinede sahip çıkmaz bunlar ben Trabzonlu yum trabzonsporlu uyum Fenerbahçeye ben gicigin otesiyim ama vatan haini değilim onlar pkkli tabi devrimci kabul ediliyorsa ozaman devrimcilerde vatan haini olduğunu bir kez daha gördük işte oyüzden hiçbir ülkücü vatanina ihanet etmez
Sedat 61 5 yıl önce
konu fenevbahce ise gerisi teferruat
Irfan 5 yıl önce
Yaziklar olsun size siz trabzonlu olamazsiniz devrimci hayda hayda olamazsiniz tc devletine meydan okuyan ti ye almayanlara destek ancak vatan hainleri olur oysa trabzondan vatan haini cikmaz siz olsa olsa cizrelisiniz HAINLER
Fatih 5 yıl önce
neymiş adı devrimci trabzonspor.. söz konusu vatan hainliği ise orda dur.. gerekirse fenerbahçe benim dostum olur.. ama vatanıma ihanet edenlerle tek yumruk olurum.. neymiş attığı sloganların benzerleri defalarca atıldı ama bişey olmadı.. bırakın böyle boş işleri madem devrimcisiniz hadi gidin verilmeyen kupamızı alın? adamlar pkk propagandası yapıyor sizin gibi sütü bozuklarda gelmiş burda yaygara yapıyor.. onları arkalıyor..
Fatih 5 yıl önce
şaşırıyorum ya ne kadar yok hain varmış ülkemde.. üç tane ülkesini seven varsa 5 tane hain türüyor..
adil türk 5 yıl önce
Burada yanlış yapıyoruz.
Recep ayar 5 yıl önce
Bunlar kesinlikle Trabzonlu olamazlar. Trabzonun insani vatanpervertir bölücüyü teröristi desteklemez. Ben bunlara karsi gerekirse fenerbahceyi desteklerim.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@