Trabzon'da protesto şoku

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Dünya Bankası ve TÜSİAD işbirliği ile gerçekleştirilecek olan "Cinsiyet Eşitliği ve Kalkınma" konulu ‘Adım Adım Anadolu-Trabzon Buluşması’nda protesto şoku yaşandı. FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...Hamamizade İhsanbey Kü

Gündem 28.06.2012, 13:31
Trabzon'da protesto şoku

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Dünya Bankası ve TÜSİAD işbirliği ile gerçekleştirilecek olan "Cinsiyet Eşitliği ve Kalkınma" konulu ‘Adım Adım Anadolu-Trabzon Buluşması’nda protesto şoku yaşandı. 


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte ilk olarak Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Martin Raiser söz aldı.

Raiser’in konuşması sırasında KTÜ Öğrenci Kollektifi üyesi oldukları öğrenilen bir grup kız öğrenci Raiser’in konuşmasını keserek AK Parti Hükümeti’ni ve kürtajla ilgili yapılan yasa çalışmalarını protesto ettiler.

Bulundukları yerden konuşmalarını ve protestolarını sürdüren tamamı kızlardan oluşan 3-4 kişilik grup, güvenlik görevlileri ve korumalar tarafından salondan çıkartılmak istenince ellerindeki yumurtaları kürsüde bulunan Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Martin Raiser’e attı.

444.20120628142941.jpg

Raiser, yumurtalardan kürsünün arkasına gizlenerek kurtulurken, protestocu grubun salondan çıkartılmasının ardından konuşmasını sürdürdü.

Güvenlik görevlileri ve polisler tarafından protestocu grup yaka paça salonun dışına çıkarılarak polis otosuna bindirilerek gözaltına alındı.

gozalti.gif

Üniversiteli bayan öğrencilerin bu oturumu protesto etmesi ise anlamlı bulundu.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
gazitürk 9 yıl önce
KTÜ ye çok dikkat etmek gerekir ve okuyan kürt kökenli pkk sempatizanı öğrenciler olduğu söylenmektedir..dikkat..
tatar ramo 9 yıl önce
kadınlar hakları için iki çift söz söylerler.. dikkatleri oraya çekmek daha doğru değil mi? ikinci sınıf insan muamelesi görmek istemiyoruz diyorlar.kendi bedenleri hakkında kendilerinin söz hakkı olduğunu söylüyorlar..bu hayatın bir yarısı erkeklerinse bir yarısı da kadınlarındır diyorlar!!!memlekette kadın düşmanları var, dikkat etmeli!!!
seffah 9 yıl önce
ne yapıyor bunlar? şovdan başka birşey değil.. neyi protesto ettiklerini bile bilmiyordurlar.. gidin kendinizi protesto edin be..
beylul 9 yıl önce
Gazitürk kardeş! esas siz bölüyorsunuz,siz ayrıştırıyorsunuz.Bu Ülkemde farklılıklara tahammülünüz yok.Farklılıklar zenginliğimizdir diye bakamıyor,herkes önce insan diye göremeyen gözleriniz kör sizlerin...
AHMED KARAKAYA 9 yıl önce
protestolara tahammül edemeyenler demokrasiden söz etmesin ,Monarşi kanınıza işlemiş sizin.
ccc inci ccc 9 yıl önce
Gidin adam gibi okulunuzu okuyun baba parası ile devlet protesto edilmez aileniz yemiyor içmiyor sizi okula gönderiyor sizin yaptığınıza bakın ses çıkarmak size mi kalmış 4 kişisiniz 70 milyondan daha mı akıllısınız? Bir de müslüman ülkede yaşıyorsunuz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@