Trabzon'da o okulun yol sorunu çözülüyor!

Ortahisar Belediyesi, Beştaş Köyü Şehitlik Sokak’ta bulunan Trabzon Spor Lisesi’ne yeni yol yapımı için kolları sıvadı.    Mevcut yolun çok kötü ve bozuk oluşu, mahkemelik olması nedeniyle Spor Lisesi’ne bir süredir yeni yol yapımı tartışılıyordu. Ortahis

Gündem 04.10.2015, 12:47
Trabzon'da o okulun yol sorunu çözülüyor!
Ortahisar Belediyesi, Beştaş Köyü Şehitlik Sokak’ta bulunan Trabzon Spor Lisesi’ne yeni yol yapımı için kolları sıvadı. 
 
Mevcut yolun çok kötü ve bozuk oluşu, mahkemelik olması nedeniyle Spor Lisesi’ne bir süredir yeni yol yapımı tartışılıyordu. Ortahisar Belediyesi’nin Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Valiliğe sunmuş olduğu projenin ivedi bir şekilde onaylanmasının ardından belediyeye ait iş makineleri yeni yol çalışmasına başladı.
 
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, spor kenti olan Trabzon’da bulunan tek Spor Lisesi’nin yolunun bozuk olması ve şikâyetlere konu olmasının son derece üzüntü verici olduğunu belirterek bu nedenle yolun yapımı için öncelikli bir şekilde çalışmalara başladıklarını söyledi.
 
Başkan Genç, “Okul yapıldığı dönelmede yol sorunu ile ilgili dönemin il özel idaresinin bir uygulama yapmaması nedeniyle şimdi bir sıkıntı yaşanıyor. Yol güzergahındaki vatandaşlar yol tapulu malımız diyerek yolu kapattı. Hukuksal bir süreç var. Biz belediye olarak öğrencilerimiz mağdur olmasın diye hemen yeni bir alternatif üreterek yeni bir yol yapımına karar verdik. Yol sorunu bugün oluşan bir sorun değil. Okul beş yıl önce yapılmış fakat yolu yok. Ortahisar belediyesi olarak biz hemen müdahale ederek yeni bir yol acıyoruz. Bu kapsamda Ortahisar Belediyesi tarafından Trabzon Spor Lisesi’ne yeni yol projesi hazırlandığını ifade eden Başkan Genç bunun da Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Sayın Valimiz ile görüşerek Spor lisemize yeni bir yol güzergahı belirledik. Ortahisar Belediyesi olarak en öncelikli hedeflerimiz görev süremiz içinde ilçemizdeki yol sorunlarını tamamen ortadan kaldırmaktır. Diğer yandan direk görev alanımıza girmese de eğitim kurumlarımızın her türlü sıkıntısıyla ilgilenmeye çalışıyoruz. Trabzon’daki tek Spor Lisesi’nin yol sorununu çözüyor olmaktan tabi ki mutluyuz. İnşallah bu lisemizden ülkemize ve şehrimize çok başarılı sporcular yetişecektir” dedi.
 
Beştaş Mahallesi Muhtarı Muhammet Ali Akbaş ise konuyla ilgili olarak uzun zamandır liseye yeni yol yapılması için yoğun bir gayret sarf ettiklerini dile getirerek, “Lisemiz yaklaşık beş yıl önce eğitime açıldı. Açıldığı tarihten itibaren ulaşımda zorluklar çekiyorduk. İnşallah yolumuz çok kısa sürede tamamlanarak asfaltlanıp ulaşıma açılacak. Ben buradan bir kez daha Başkanımız Ahmet Metin Genç’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 
20151004aw539975_01.jpg
 
20151004aw539975_02.jpg
 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
Hasan demir 4 yıl önce
Bir Gurbetci olarak tesbitim Akp Trabzonu kandırıyor.Yüzde 60 oy Aldığı Trabzon kocaman bir köy.hic bir yere yol yok alt yapı cökmüş .ulaşım cökmüş.Aktazı ve Kanuni bulvarı yapacağız diye milketi uyutuyorlar.
Orhan 4 yıl önce
Tabiki okulun yolunu yapmak olumlu bir gelisme lakin insanlari kandirmayin. Siz hala bestasa imar pilanini getirmiyen bir belediye olarak . Calistinizimi saniyonuz.oranin gelismesini gercekten istiyosaniz derhal imar problemini halledim yoksa bir dahaki secimlede cezasini cekersin bu boyle biline
selda 4 yıl önce
sayin baskan yol yapmanizi taktirle karsiliyoz.bizler bu bõlgenin halki olarak imar pilanini bekledigimizi sizlere arz ederiz. ev yapmak isteyen iinsanlar burda magdur oluyor. sizinde bu maduriyeti bitirmeniz gerekmiyomu.
Yusuf Keskin 4 yıl önce
Bestas Mahallesi daha önce koy alanı olduğundan ötürü plansiz alandi. şuanda imar ile ilgili çalışma yapılıyor.2016 yılının sonunda imar ile ilgili bir sıkıntı kalmayacak. Büyükşehir Belediyemiz ve biz bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
Serkan 4 yıl önce
Akp rantı sever imar demek rant demek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@