7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Trabzon'da 9 kilit isim nasıl kaçtı? Varan – 2

Trabzon'da yapılan FETÖ/PDY'yenin mali suçlarına yönelik operasyonda 9 kilit isim önceden operasyonu öğrendiği ortaya çıktı

Gündem 28.04.2017, 11:33 28.04.2017, 11:59
Trabzon'da 9 kilit isim nasıl kaçtı? Varan – 2

Özel Haber : Şükrü Üçüncü
 
Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri; FETÖ/PDY’ye yönelik 2015 yılında başlatmış olduğu çalışmalarda ismi gecen 34 işadamının soruşturmayı önceden öğrendikleri ortaya çıktı.

 
2015 YILINDA İLK ÇALIŞMA YAPILDI
 
Haber61.net’in edindiği bilgiye göre; Trabzon Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri; 2015 yılında Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan soruşturma izni ile birlikte kent genelinde FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışmada 34 iş adamının FETÖ/PDY terör örgütü ile finansal bağlantısı olduğu ortaya çıktı.
 
9 İSİM ÖNCEDEN BİLİYORDU
 
Yapılan inceleme sonrasında 34 şüpheli şahsın gözaltına alınması için 29.04.2016 günü operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda haklarındaki soruşturmayı önceden öğrenen 9 işadamı yurt dışına kaçtığı tespit edildi. 20 ayrı adreste düzenlenen operasyonda 25 iş adamı ise gözaltına alınarak İl Emniyet Müdürlüğüne sevk edildi.
 
YİNE YÖK VE KTÜ’DEN SIZDI
 
İstihbarat birimleri yurt dışına kaçan 9 işadamının önceden operasyonu nasıl haber aldığını araştırdığında ise; çarpıcı detay ortaya çıktı. Aynı dönem Karadeniz Teknik Üniversitesi yapılanmasına yönelik 20 akademisyen ile 34 iş adamının isimlerinin aynı dosya içerisinde soruşturma savcılığına gönderilmiş, savcılık ise iki dosyayı ayırmadan Yüksek Öğrenim Kurumu’na  (YÖK) gönderdiği ortaya çıktı.
 
HEPSİ AVRUPA’YA KAÇTI
 
YÖK’de kendisine gelen dosyayı KTÜ’ye gönderdiği buradan da 9 iş adamının haklarında ki soruşturmayı öğrendiği iddia edildi. Böylelikle FETÖ/PDY Terör Örgütüne Mali destek sağlayan işadamları operasyonun en önemli 9 ismi yakalanamadı. Yurt dışına kaçan kişilerin Hollanda, Amerika, Almanya, Birleşik Krallık, Belçika’ye gittikleri yönünde istihbari bilgi olduğu öğrenildi.

İlgili haberimizi okumak için tıklayın;

KTÜ'deki FETÖ soruşturmasında YÖK bombası Varan - 1 

Yorumlar (5)
Misafir 5 yıl önce
ktü de vakti zamanında cemaatçi gözüküp menfaat sağlayan adamların çoğu şu sıralar iktidar yanlısı gözükmeye çalışıyorlar.adamlar fırıldak gibi.her yöne dönüyorlar.güç ve menfaat kimdeyse kıbleyi ora belliyorlar.
İLKER TÜRK 5 yıl önce
KTÜ de ki fetöşcülerin çoğu hala görevde. Öyle 3-5 tane öğretim görevlisini içeri atarak bitmez bu iş. Bu bilgileri kim sızdırmış onu tespit edin.
ŞEHZADE 5 yıl önce
ne güzel tezgah kurmuşlar.Devlet içinde devlet.
Dağlı 5 yıl önce
Fetö denen soysuzun ve onun yağdanlıkları hala elini kolunu sallayarak KTÜ de cirit atıyor ve çevrelerine caka atıyor, ulan soysuzlar sizin namusunuz var mı?
Olsa adam olurdunuz soysuzlar...
Bu atılan soysuzlar öterse ki öteceklerdir Ktü de gerçek soysuzlar ortaya çıkacaktır... devletimizin tüm konforundan faydalanarak devletimize ihanet efen soysuzların çözümü idamdır.....
kara 5 yıl önce
fetoş

Gelişmelerden Haberdar Olun

@