vardallar

Torba yasasında işçilerin durumu!

Koop-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Ahmet Karaman, Torba Yasa ile belediyelerden Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen işçilerin durumu ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi.6111 Sayılı Torba Yasa ile belediyelerden Milli

Gündem 17.12.2011, 12:15
Torba yasasında işçilerin durumu!

Koop-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Ahmet Karaman, Torba Yasa ile belediyelerden Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen işçilerin durumu ile ilgili bir basın açıklaması düzenledi.
6111 Sayılı Torba Yasa ile belediyelerden Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü başta olmak üzere çeşitli kurumlara Türkiye genelinde yaklaşık 20 bin işçi devredildiğini hatırlatan Karaman “Sendikamız, Emniyet Genel Müdürlüğü’ne devredilen işçilerin üyeliklerini tamamlamış ve 14.09.2011 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan toplu iş sözleşmesi Yetki Belgesi’ni almıştır. Toplu sözleşme görüşmeleri devam etmektedir. Trabzon Şubemiz alanına giren illerde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne devredilen işçilerin üyelik işlemleri tamamlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen işçilerin üyelik işlemleri de büyük bir hızla devam etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nda Türkiye Genelinde üye sayımız 6 bin 250’yi aşmıştır. Sendikamız 28.01.2011 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilat’ının 17 No’lu işkolunda kurulu işyerleri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yetki tespiti başvurusunda bulunmuştur. Başvuru tarihi itibariyle çoğunluğa sahip olan sendikamız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan en kısa sürede Yetki Belgesi’ni alacaktır” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (1)
recep elmas 10 yıl önce
bi şe olacağı yokdur 4c

Gelişmelerden Haberdar Olun

@