TOKİ'den konut alacaklar dikkat!

 TOKİ, “TOKİ’den konut vaadiyle” konut giriş ücreti adı altında sahte sözleşmelerle elden para toplanarak dolandırıcılık yapıldığı duyumlarının alındığını belirterek, "Konut satışları İdaremizce yetkilendirilmiş bankalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedi

Gündem 08.11.2012, 15:47
 TOKİ'den konut alacaklar dikkat!

 

TOKİ, “TOKİ’den konut vaadiyle” konut giriş ücreti adı altında sahte sözleşmelerle elden para toplanarak dolandırıcılık yapıldığı duyumlarının alındığını belirterek, "Konut satışları İdaremizce yetkilendirilmiş bankalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlarımızın bu tür art niyetli girişimlere hiçbir şekilde itibar etmemesi gerekmektedir" açıklamasında bulundu. 
 
TOKİ'den yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:"İdaremize son günlerde yapılan bazı şikayetler ve alınan duyumlardan art niyetli kişilerin, TOKİ logosu ile yetkili kişilerin isim ve imzaları taklit ederek, evrak sahteciliğiyle dolandırıcılık yaparak vatandaşlardan para alındığı duyulmaktadır. Bu kişilerin İdaremizin çeşitli illerdeki konut uygulamalarından, kurasız konut vaadinde bulundukları ve hazırladıkları sahte belgeleri kullanarak vatandaşlarımızdan “konut giriş ücreti” adı altında elden para topladıkları duyumları edinilmektedir.
 
İdaremizce yapılan konut satışları, TOKİ’nin Ankara Bilkent Plaza B1 Bloktaki merkezinden ve İstanbul Halkalı Atakent 2. Etaptaki ofisinden vatandaşlarla yapılan görüşme sonrası, konut peşinatlarının yatırılması için TOKİ yetkilileri tarafından Devlet Bankalarına yönlendirilmektedir. (Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıflar Bankası) Mahalle bürolarından, elden para alınması şeklinde bir uygulama bulunmamaktadır. 
 
Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları amacıyla bu tür art niyetli girişimlere hiçbir şekilde itibar edilmemesi bu tür yaklaşımlar karşısında güvenlik birimlerinin bilgilendirilmesi gerekmektedir. İdaremize sahte belgelerle yapılan dolandırıcılık girişimleri bilgileri gelmesi durumunda hukuki işlemler başlatılacaktır. Vatandaşlarımızın şüpheli durumlarda 312 565 20 90’dan 98’e kadar olan telefon numaralarını arayarak bilgi edinmeleri ve yetkililerimizi uyarmaları gerekmektedir. "
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@