7m

Çapkınoğlu

Tillolu Mucitten ilginç iddia! 2 yılda

Van’da ‘Tillolu Mucit’ olarak tanınan Zeynel Abidin Sancar, yaptığı proje çerçevesinde iki yılda Türkiye’deki tüm kaçak elektrik sorununu çözeceğini iddia etti.Türkiye’de kaçak elektriğin hat safhada olduğunu ve bununla ilgili iki proje geliştirdiğini ifa

Gündem 14.04.2014, 18:44
Tillolu Mucitten ilginç iddia! 2 yılda

Van’da ‘Tillolu Mucit’ olarak tanınan Zeynel Abidin Sancar, yaptığı proje çerçevesinde iki yılda Türkiye’deki tüm kaçak elektrik sorununu çözeceğini iddia etti.

Türkiye’de kaçak elektriğin hat safhada olduğunu ve bununla ilgili iki proje geliştirdiğini ifade eden Tillolu Mucit Sancar, geliştireceği kablo ve saat sayesinde Türkiye’deki kaçak elektrik oranını sıfıra düşüreceğini söyledi. Ülkedeki kaçak elektrik önlenmediği sürece üretilen enerjinin boşa gittiğini vurgulayan Sancar, “Bir hırsız bir eve iki yoldan girer. Ya kapıdan, ya da pencereden. Bu ikisini kapattığınız zaman hırsızın eve girmesi imkansızdır. Kaçak elektrikte ya kablodan ya da saatten alınıyor. Yapacağım kablo ve saatin devreye girmesi ile birlikte ülkedeki kaçak elektrik önlenir ve ülkemizin hiç enerji sıkıntısı kalmaz. Ben ülkedeki bütün kaçak elektriğe talibim. Ben bunu iki yılda çözeceğim” dedi.

Yaptığı proje dahilinde 150 bin kişiye de istihdam sağlayacağını ifade eden Sancar, “Kaçak elektrik nedeniyle milyonlarca liramız heba oluyor. Eğer bu kaçak elektriği önlersek oradan elde edilen gelirle 150 bin kişinin istihdamını da sağlayacağım” şeklinde konuştu.

Türkiye’de birçok sıkıntının olduğunu ve bu sıkıntıların üniversiteler tarafından çözülmesi gerektiğini dile getiren Sancar, “Ülkemizde çeşitli sorunlar var. Üniversiteler ülkenin sorunlarını çözemiyorlarsa beni çağırsınlar ben çözeyim. Türkiye’deki bütün üniversitelere sesleniyorum, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndaki tüm yetkililere sesleniyorum; Bu ülke bizim ülkemiz. Gelin hep beraber elimizi taşın altına bırakalım, ülkemizi kalkındıralım” ifadelerini kullandı.

“BAŞBAKAN ERDOĞAN TÜRKİYE’Yİ GÜLİSTANA ÇEVİRDİ”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Türkiye’nin çok önemli yere geldiğini vurgulayan Mucit Sancar, “Türkiye artık öyle bir hale geldi ki, bugünlere gelmemiz bir mucizeydi. Allah Başbakanımızdan razı olsun. 12 yılda bu ülkeyi gülistana çevirdi. Bu Başbakan arkamızda varken iki yılda ben bu meseleyi çözerim” şeklinde konuştu.

Türkiye’de mucitlere üçüncü sınıf muamelesi yapıldığını da sözlerine ekleyen Sancar, Başbakan ve yetkililerden mucitlere sahip çıkılmasını istedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@