THY’den Rusya yolcularına uyarı

Türk Hava Yolları (THY), Rusya ile Türkiye arasında yaşanan gerginlik nedeniyle yolcularına bilet işlemleri konusunda kolaylık getiren yeni haklar getirdi. Türk Hava Yolları (THY) Rusya'ya seyahat edecek yolcuları için resmi sitesinden yaptığı duyuruda bi

Gündem 08.12.2015, 18:10
THY’den Rusya yolcularına uyarı

Türk Hava Yolları (THY), Rusya ile Türkiye arasında yaşanan gerginlik nedeniyle yolcularına bilet işlemleri konusunda kolaylık getiren yeni haklar getirdi.

Türk Hava Yolları (THY) Rusya'ya seyahat edecek yolcuları için resmi sitesinden yaptığı duyuruda bilet işlemlerindeki değişiklikler için kolaylık sağlayan yeni haklar getirdiğini açıkladı.

Konuyla ilgili THY'nin internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Rusya ile yaşanan olumsuzluklardan dolayı, 28 Kasım 2015 (dahil) ve öncesinde düzenlenen biletlerle 30 Kasım 2015-31 Ocak 2016 (dahil) tarihinde Rusya'ya seyahat edecek olan yolcularımız bazı haklardan yararlanabilecekler. Yolcularımızın bu haklardan yararlanabilmeleri için bilet işlemlerini en geç 18 Aralık 2015 (dahil) tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekiyor."

Açıklamada rezervasyon ve güzergah değişiklikleri hakkında şu bilgi verildi: "Rezervasyon değişikliğinizi 30 Kasım 2015-28 Şubat 2016 (dahil) tarihleri arasında, aynı ücret sınıfında müsait koltuk durumuna bakılmadan aynı kabin içerisinde ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Seyahat başlangıç noktasının aynı kalması koşuluyla Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı kalkışlı/varışlı biletlerde, varış noktasının aynı IATA bölgesinde olması ve aynı kabinde müsait koltuk bulunması durumunda 30 Kasım 2015-28 Şubat 2015 (dahil) tarihleri arasında ücretsiz olarak değişiklik yapabilirsiniz. Seyahat başlangıç noktasının aynı kalması koşuluyla Rusya kalkışlı Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ercan Havalimanı varışlı biletinizi, varış noktasının aynı IATA bölgesinde olması ve aynı kabinde müsait koltuk bulunması durumunda 30 Kasım 2015-28 Şubat 2015 (dahil) tarihleri arasında ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz."

Açıklamada ayrıca bilet konusunda şöyle denildi: "Biletin iptal/iade işlemi: Biletinizin iptal ve iade işlemleri asıl biletin ücret koşullarına göre düzenlenir. Bilet süresinin uzatılması: Herhangi bir ücret farkı ödemeden ya da kesinti yapılmadan biletinizi 28 Şubat 2016 (dahil) tarihine kadar uzatabilirsiniz. Bilet sürenizin 28 Şubat 2016 tarihinden sonrası için uzatılması işlemi ücret koşulları doğrultusunda gerçekleştirilir."

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@