THY'den önemli değişiklik!

19 Mayıs’tan itibaren başlayan uygulama ile bilet fiyatları günlük dolar kurundan hesaplanıyor. Biletin yanı sıra dış hatlarda rezervasyon değişikliği nedeniyle ödenen cezalarda da ödeme dolar kuru üzerinden gerçekleşiyor.Uzun yıllardır euro ile gerçekleş

THY'den önemli değişiklik!

19 Mayıs’tan itibaren başlayan uygulama ile bilet fiyatları günlük dolar kurundan hesaplanıyor. Biletin yanı sıra dış hatlarda rezervasyon değişikliği nedeniyle ödenen cezalarda da ödeme dolar kuru üzerinden gerçekleşiyor.

Uzun yıllardır euro ile gerçekleştirilen satışlarda THY'nin dolara geçme nedeni olarak giderlerin önemli bölümünün dolar olması ve döviz kurlarının çok hareketli olması gösterildi.

Havayollarının önemli bölümü başta yakıt ve uçak kirası olmak üzere ana gider kalemleri ödemelerinde fiyatlar "dolar bazında" belirleniyor; dolayısıyla, giderleri ağırlıklı olarak dolar bazında olan THY, bu değişim ile gelirlerinde de ağırlığı aynı para birimine kaydırmış oluyor. THY’nin bu kararını sektördeki diğer şirketlerin de izlemesi bekleniyor.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali duran
ali duran - 4 yıl Önce

aman dikkat Yahudi Doları lahana yaprağına çevirirse hapı yutarsınız.Yahudi sermayesinin büyük kısmını Çin'e taşımasını tamamladıktan sonra Amarika Birleşik Devletlerini eyaletlere bölecek.Çin'i Süper güç yapacak ve pis emelleri için Çin'i kullanacak.Amarikada o kadar Yahudi İsrail karşıtlığı üst seviyedeki bilemezsiniz medya ve sermaye ellerinde olmasa bütün pislikleri ifşa edilecek ama Amerika Yahudiye bırakın elini kolunu bütün gövdesini kaptırmış

banner393

banner443

banner441