7m

Çapkınoğlu

THY silah mı taşıyor? İddialara yanıt geldi...

THY, silah taşınmasına ilişkin basında çıkan haberleri yalanladı.Şirket tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:"Türk Hava Yolları’nın silah taşımasına ilişkin sosyal medyada ve basında çıkan haberler kamuoyunda yanlış değerlendirmelere neden olmaktadır.

Gündem 19.03.2014, 12:30
THY silah mı taşıyor? İddialara yanıt geldi...

THY, silah taşınmasına ilişkin basında çıkan haberleri yalanladı.

Şirket tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Türk Hava Yolları’nın silah taşımasına ilişkin sosyal medyada ve basında çıkan haberler kamuoyunda yanlış değerlendirmelere neden olmaktadır.

Türk Hava Yolları tarafından kargoda gerçekleştirilen silah ve askeri malzeme taşımaları uluslararası hukuk ve IATA taşımacılık kuralları çerçevesinde resmi prosedürlere uygun olarak yapılmaktadır. Silah taşımalarında gönderici ve alıcılar ülke otoritelerinden gerekli izinlerini tamamladıktan sonra belirledikleri acente vasıtasıyla kargolarını Türk Hava Yolları Kargo ile gönderebilirler.

Türk Hava Yolları Kargo gönderici ve alıcı ülke kurallarına uygun şekilde ve diğer havayolu taşımacılarının da yaptığı gibi gerekli emniyet tedbirlerini alarak sevkiyatları gerçekleştirir. Türk Hava Yolları şirket politikası gereği Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin yasakladığı ülkeler ile otorite boşluğu ve çatışma olan ülkelere kargoda silah taşıması yapmamaktadır.

Haberlerde geçen ülkeye Türkiye’den veya başka bir ülkeden silah taşıması yapılmamıştır."


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@