THY ortaklıktan bedelsiz çekiliyor

 Türk Hava Yolları'nın (THY), Bosna Hersek Havayolları'ndaki ortaklığından çekileceği ve elinde bulunan hisseleri Bosna Hersek hükümetine bedelsiz devredileceği bildirildi. Bosna Hersek Havayolları idare kurul başkanı Goran Jovanovic Reuters'a yaptığı açı

Gündem 14.06.2012, 14:38
THY ortaklıktan bedelsiz çekiliyor

 

Türk Hava Yolları'nın (THY), Bosna Hersek Havayolları'ndaki ortaklığından çekileceği ve elinde bulunan hisseleri Bosna Hersek hükümetine bedelsiz devredileceği bildirildi.

 

Bosna Hersek Havayolları idare kurul başkanı Goran Jovanovic Reuters'a yaptığı açıklamada, "Ortaklık anlaşmasının feshi ve THY'de bulunan hisselerin Federasyon hükümetine devredilmesi konusunda anlaştık" dedi.

 

THY, 2008 yılında Bosna Hersek Havayoları'nın yüzde 49 hissesini Bosna Hersek hükümetinden 9.5 Bosna markasına (6.1 milyon dolar) almıştı.

 

THY, havayoluna şu ana kadar 37 milyon marka yatırım yaptTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
wgüneş 9 yıl önce
THY ben bildiğim kısmen halka açık bir şirket kimin malını kime hibe edebiliyor.Anlaşılır gibi değil, havayolları şirketi zarar ediyorse bile açıklama yapılmalızarar veren bir ortaklığa girenler veyahut zarara sürükleyenler yargılanmalı hesap vermeliler.

yoksa sorumlusu hükümet olur. Derhal açıklama yapılmalı. Savcılar hakimler göreve

Gelişmelerden Haberdar Olun

@