7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

THY kararını verdi! Seferler başlıyor...

Kırım konusunda Rusya ve Ukrayna arasındaki aidiyet krizinin sürdüğü, AB ile ABD'nin de Kırım'ı ilhak eden Rusya'ya ambargo uyguladığı bir dönemde, THY şok bir karar aldı. THY, Kırım krizinin ortaya çıkmasıyla Mart ortasında durdurduğu Kırım seferlerine y

Gündem 14.04.2014, 18:16
THY kararını verdi! Seferler başlıyor...
Kırım konusunda Rusya ve Ukrayna arasındaki aidiyet krizinin sürdüğü, AB ile ABD'nin de Kırım'ı ilhak eden Rusya'ya ambargo uyguladığı bir dönemde, THY şok bir karar aldı. THY, Kırım krizinin ortaya çıkmasıyla Mart ortasında durdurduğu Kırım seferlerine yeniden başlıyor.
 
THY, Kırım'a Mart ayında durdurulan seferlerin 1 Haziran itirabıyla başlayacağını resmen doğruladı. THY sözcüsü Hürriyet'e yaptığı açıklamada, seferlerin, çok önemli bir gelişme olmazsa, 1 Haziran'a başlayacağını bildirdi.
 
THY'nin Kırım-simferepol/Akmescit Havaalanına seferlere yeniden başlayacağına ilişkin ilk bilgi, bu havaalanının Denetleme Kurulu Başkanı Gennady Narayev'den geldi.
 
Narayev, Kırıminform'a yaptığı açıklamada, seferleri başlatma kararı alındığının kendilerine THY tarafından 1 Nisan'da bildirildiğini söyledi.
 
Uluslararası Simferepol/Akmescit Havaalanı Kamu Anonim Şirketi Denetleme Kurulu Başkanı Gennady Narayev, Türk Hava Yollarının Kırım ile uçak seferlerini başlatmaya hazır olduğunu söyledi.
 
Akmescit havaalanına halen Rusya dışında, Azerbaycan ve Özbekistan'dan da seferler düzenleniyor.
 
THY TEMSİLCİSİ DE DOĞRULADI
 
Türk Hava Yolları Rusya Temsilcisi Deribaş da, ITAR TASS Haber Ajansı'na verdiği demeçte, THY'nin Kırım'a düzenli seferlere başlayacağını doğruladı. THY'nin Kırım'a düzenli seferlere başlayacağını doğruladı, hatta tarih de verdi. Deribaş,  uçuşların yeniden başlatılması için öngörülen tarihin 26 Haziran olduğunu ifade etti.
 
Daha önce de 18 Haziran tarihinde uçuşlara başlanmasını planladıklarını dile getiren Deribaş, öngörülen tarihte de değişiklik olabileceğini belirtti.
 
TÜRKİYE KIRIM'IN İLHAKINI TANIMIYOR
 
Türkiye, Kırım'ın Rusya'ya ilhakını tanımıyor. Hükümet yetkilileri, Kırım krizinin başından bu yana yaptıkları açıklamalarda, Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne bağlı olduklarını vurguladılar.
 
TÜRKİYE, AB YAPTIRIMLARINA KATILMADI
 
AB ve ABD, Kırım'ı ilhak eden Rusya'ya karşı ekonomik yaptırım kararı aldı. Ancak ilhakı kabul etmemesine rağmen, Türkiye bu yaptırımlara katılacağına ilişkin herhangi bir beyanda bulunmadı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@