banner526

banner533

banner513

"Terörün Kökünü Kazıyacağız"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bölücü terör örgütü PKK'nın Türklerin olduğu kadar Kürtlerin de düşmanı olduğunu söyledi. "Bu şanlı bayrak bu topraklarda ilelebet dalgalanacak" diyen Bakan Eroğlu, terörün kökünü kazıyacaklarını dile getirdi. Bir

Gündem 19.12.2015, 16:22

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bölücü terör örgütü PKK'nın Türklerin olduğu kadar Kürtlerin de düşmanı olduğunu söyledi. "Bu şanlı bayrak bu topraklarda ilelebet dalgalanacak" diyen Bakan Eroğlu, terörün kökünü kazıyacaklarını dile getirdi.

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Kastamonu'ya giden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Çankırı'da çevre düzenlemesi Orman Su işleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü Ilgaz Dağı Milli Park Müdürlüğü tarafından yapılan Derbent Şehitliği'nin açılışını gerçekleştirdi.

Şehitlere Allah'tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimiz vatan ve bayrak için canlarını ve kanlarını feda etmektedir" dedi.

5 Mehmetçiğin burada vatan için can verdiğini dile getiren Bakan Eroğlu, "1921 yılında İstiklal Harbi devam ederken burası cephane sevkiyatında önemli bir noktaydı. Burayı Ermeni çeteleri ele geçirmek için harekete geçti, burada 5 Mehmetimiz şehit oldu. Onların hatıralarını ilelebet yaşatacağız. Çünkü bu vatan kolay kazanılmadı" diye konuştu.

Vatanın her karışında şehit kanı olduğunu ifade eden Bakan Eroğlu, "Bu vatanın her karış toprağı şehit kanı ile yoğrulmuştur. Bu nedenle ben 1071'den günümüze kadar şehit düşen ve şuanda Güneydoğu ve çeşitli yerlerde canlarını seve seve bu vatan için veren şehitlerimizi selamlıyorum. Ruhları şad olsun. Bugün de Çankırı'da bir şehidimizin haberi geldi, yüreğimizi dağladı. Bütün kederli ailesine başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

"TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ"

Terörün kökünü kazıyacaklarını vurgulayan Bakan Eroğlu, "Şunu kimse unutmasın bu şanlı bayrak bu topraklarda ilelebet dalgalanacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Onları da tamamen süpürüp tamamen yok edeceğiz. PKK bazı ülkelerin maşası. Marksist, Leninist PKK Türklerin olduğu kadar Kürtlerin de düşmanıdır, böyle biline. Kahraman askerlerimiz ve emniyet teşkilatımız bunu tamamen bitirecek. Dağlar tamamen temizlendi. Şimdi bazı mahallelerde ve bazı şehirlerde yuvalanmışlar, onlar da temizlenecektir. Bu mücadele son terörist etkisiz hale getirilene kadar devam edecek. Bunda hükümetimiz, devletimiz, askerimiz ve emniyetimiz kararlıdır. Onlara düşen teslim bayrağını çekip teslim olmalarıdır" şeklinde konuştu.

"HER ŞEHİT AİLESİ 76 MİLYONUN KARDEŞİDİR"

Bakan Eroğlu, şehitlerin ölmeyeceğini ifade ederek, "Bu ülke büyük badireler atlattı. Çanakkale harbi yaşandı. İstiklal Harbi yaşandı. Allah yolunda ölenler şehit olurlar. Osmanlı'dan sonra kurulan ve ilelebet payidar olacak Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Buradan aziz Atatürk ve silah arkadaşlarını anıyorum, ruhları şad olsun" ifadelerine yer verdi.

Kahramanlıkların genç nesillere anlatılması için Çanakkale, Sarıkamış, ve Sakarya'da çalışmalar yaptıklarını ifade eden Bakan Eroğlu yapılan tanıtım merkezleri ile tarihteki kahramanlıkların gençlere anlatılacağını ifade etti.

Gelip geçenlerin şehitler için bir dua okusun diye bu şehitliğin yapıldığını dile getiren Bakan Eroğlu, "Burada şehit olan kardeşlerimiz için buradan geçenler ruhlarına bir Fatiha okusun istedik. Giden canın yerine hiçbir şey doldurmaz ama artık her şehit ailesi 76 milyonun kardeşidir" dedi

Şehitliğe çelenk koyan Bakan Eroğlu daha sonra şehit yakınlarına karanfil takdim etti.

Ilgaz Dağı Milli Parkı'nda yaban hayvanları için yem bırakan Bakan Eroğlu oradan Kastamonu'ya geçti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@