banner491

‘Terörü Atatürk’ün anlayışıyla yendik’

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, son yıllarda yürütülen terörle mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu. "Biz birlikte yaşadık, birlikte öldük" diyen Bakan Şahin, birlikte ölmeyi başaran millet olarak, birlikte yaşamanın da başarılması gerektiğini vurgu

‘Terörü Atatürk’ün anlayışıyla yendik’

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, son yıllarda yürütülen terörle mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu. 

"Biz birlikte yaşadık, birlikte öldük" diyen Bakan Şahin, birlikte ölmeyi başaran millet olarak, birlikte yaşamanın da başarılması gerektiğini vurguladı. Gizliden sessiz ölüme götürmek isteyenlere karşı dikkatli ve ona karşı bir duruş ortaya konulmasını isteyen Şahin, terörle mücadelenin her dönem kendi imkanlarına göre yapıldığını vurguladı.
 
Terörle mücadelede "Güçler birlikteliği, Coğrafi birliktelik ve İstihbarat birlikteliği" sağlandığının altını çizen Şahin "Belki bu birincisi olmalıydı. Haber alma operasyonun, takibin önünden gelir. Polis-jandarma istihbarat birimlerimiz ve ulusal istihbarat birimimiz olan MİT'teki 3'lü istihbarat ayağımız birlikte ve iç içe tek bir kurum gibi çalışmayı başarmışlardır" dedi. 
 
Şahin şöyle konuştu: "Bu genel anlayışın gereği olarak son yıllarda İstanbul'da eylem koyup Adana'ya kaçtığı zaman kaçamamalı idi ve kaçamıyor. Adana'da eylem koyup Mardin'de yaşayamamalı, yaşayamıyor. Şehirde eylem koyup kırsalda mağaralarda yaşıyordu. Yaşayamaz hale geldi yaşayamamalıydı çünkü.
 
Güçlerin birlikteliği, istihbarat birlikteliği topyekûn ülke sathında Mustafa Kemal Atatürk'ün hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır anlayışının terörle mücadelede de hayata geçirilmesi anlayışıyladır ki son yıllarda terörle mücadelede kahraman güvenlik personelimiz büyük başarılar elde etmişlerdir." 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441

banner495