7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

"Teröristler yolu basıp..."

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Güçlükonak'ta, inşaat firmasında çalışan üç işçinin, bir grup silahlı bölücü terör örgütü mensubu tarafından kaçırıldığını bildirdi.Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Güçlükonak'ta, inşaat firmasında çalışan üç işçinin, bir grup

Gündem 15.04.2014, 19:32

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Güçlükonak'ta, inşaat firmasında çalışan üç işçinin, bir grup silahlı bölücü terör örgütü mensubu tarafından kaçırıldığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak Güçlükonak'ta, inşaat firmasında çalışan üç işçinin, bir grup silahlı bölücü terör örgütü mensubu tarafından kaçırıldığını duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer verilen önemli yurt içi olaylara göre, Şırnak Güçlükonak Afrikaseydiya Tepe bölgesinde, Güçlükonak/Fındık beldesi ile Siirt/Eruh ilçesi arasında inşaatı devam eden karayolunda, bir sivil inşaat firmasında çalışan üç işçi, bir grup silahlı bölücü terör örgütü mensubu tarafından kaçırıldı. Güçlükonak İlçe Jandarma Komutanlığını telefonla arayan bir vatandaşın bilgi vermesi üzerine öğrenilen olayla ilgili Cizre Cumhuriyet Savcılığı tarafından adli tahkikat başlatıldı ve Şırnak İl Jandarma Komutanlığı tarafından iki Jandarma iç güvenlik timi olay yerine sevk edildi.

Siirt Eruh'ta, silahlı dört bölücü terör örgütü mensubu, Tünekpınar köyü Doğan Tepe bölgesinde, beraberlerinde av tüfekleri olduğu halde ot ve mantar toplayan üç vatandaşın yanına gelerek tehdit etti ve vatandaşların üç av tüfeğini gasp etti. Eruh Cumhuriyet Savcılığınca olayla ilgili adli tahkikata başlandı.

-Mühimmat bulundu

Hakkari Şemdinli İlçe Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Korgan köyü Kola Deresi mevkisinde, bölücü terör örgütü tarafından yapılmış giriş kısmı araç iç lastiği ile kapatılmış, depo içerisinde 12 adet 81 milimetre havan, 3 adet 82 milimetre havan mühimmatı, 4 adet RPG-7 mühimmatı, iki adet RPG-7 sevk fişeği bulundu. Mühimmat, Şemdinli İlçe Jandarma Komutanlığında muhafaza altına alındı ve olay hakkında Şemdinli Cumhuriyet Savcısının talimatıyla adli tahkikata başlandı.

Hakkari Çukurca'da bir vatandaş, Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Tugay Komutanlığına Köprülü-Çığlı yolundan Gündeş köyü Ormanlı mezrasına ayrılan mevkide bir menfez girişinde, patlamamış vaziyette mühimmat olduğu bildirildi. Anılan bölgeye sevk edilen 2'nci Hudut Tugay Komutanlığı Patlayıcı Madde Keşif İmha Timi ve Olay Yeri İnceleme Timi tarafından, 2 adet 82 milimetre havan mühimmatı bulundu. Söz konusu mühimmat, Çukurca Cumhuriyet Savcılığına bilgi verilerek imha edildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@