banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Teoman Koman'ın arkadaşı cenazede patladı

Cenazede konuşan Koman'ın yakın arkadaş eski PTT Genel Müdürü Nuri Alagöz, Menderes'e tokat attığı iddialarıyla ilgili "Teoman Koman kimseye fiske vurmamıştı. Bir kahramana, bir yiğit adama bu lafı yakıştıramıyoruz" dedi.Cenazeye Ergenekon davasından tutu

Gündem 16.12.2013, 14:57
Teoman Koman'ın arkadaşı cenazede patladı

Cenazede konuşan Koman'ın yakın arkadaş eski PTT Genel Müdürü Nuri Alagöz, Menderes'e tokat attığı iddialarıyla ilgili "Teoman Koman kimseye fiske vurmamıştı. Bir kahramana, bir yiğit adama bu lafı yakıştıramıyoruz" dedi.

Cenazeye Ergenekon davasından tutuklu Doğu Perinçek ve emekli Tuğgeneral Veli Küçük çelenk gönderdi.

ÖLÜNÜN ARKASINDA BU ŞEKİLDE KONUŞULMAZ

Asker arkadaşı Necati Özgen de Koman hakkındaki olumsuz sözler için "Ölünün arkasından bu şekilde konuşmak kesinlikle yanlıştır. Bizim ne dinimize ne Müslümanlığımıza uyar, kesinlikle çok yanlıştır. Komutanımız hakkında söylenenlerin kesinlikle doğru olmadığına bire bir ben de ayrıca şahidim." değerlendirmesinde bulundu.

CAVİT ÇAĞLAR DA KATILDI

Teoman Koman için Selimiye Camii'nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, eski Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu, eski MİT Müsteşarı Şensal Atasagün, Emekli Orgeneral Necdet Üruğ, Emekli Orgeneral Necati Özgen, Emekli Tuğgeneral Nejat Eslen, işadamı Cavit Çağlar ve çok sayıda sivil ve askeri erkan katıldı. Selimiye Camii’nde Teoman Koman’ın eşi eşi Gülgün Koman, oğulları Hakkı ve Mehmet Koman taziyeleri kabul etti. Gözyaşları içerisindeki Gülgün Koman'ın güçlükle ayakta durduğu görüldü.

MENDERES'E TOKAT ATTIĞI KÜLLİYEN YALAN

Cenaze namazı öncesi, cenazenin başında konuşma yapan emekli albay ve eski PTT Genel Müdürü Nuri Alagöz, dönemin başbakanı Turgut Özal'ın Koman'ı müsteşarlığa atarken "Allah onu önerenden razı olsun. Bu kadar değerli bir elemanı bana getirdiler" dediğini aktararak, şunları söyledi:

"Sonradan, Turgut Özal'ı methedenler, onun müsteşarını ölüme mahkum ettiler. Sayın Koman üsteğmenken Yassıada'da emniyet takım komutanıydı. 'Rahmetli Menderes'e tokat attı' dediler. Bu, külliyen yalandır, iftiradır. Teoman Koman yaşamında hiç kimseye ne fiske vurmuştur ne de kimsenin burnunu kanatmıştır. Bu yetmemiş gibi bazı basın mensupları veya bazı kişiler 'Bu dünyada o tokadın hesabını veremedi, ahirette verecek' dedi. Bir kahramana, bir yiğit adama bu lafı yakıştırmıyorum, kınıyorum. Şunu söylüyorum: Yolun açık olsun Koman. Allah sana rahmet etsin, nur içerisinde yat. Hani bir şarkı var değerli komutanlarım, değerli meslektaşlarım, değerli arkadaşlarım: Zoruma gidiyor böyle yaşamak."

Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Koman'ın naaşı, top arabasına konularak, askeri tören geçişi yapıldı. Teoman Koman'ın cenazesi, Ulus Mezarlığı'na defnedildi.

'SIRLARIYLA GİTTİ' İFADESİNE TEPKİ

Cenaze törenine katılan Necati Özgen, gazetecilerin sorusu üzerine şunları söyledi:

"Erzincan'da 3. Ordu Komutanlığı'nı kendisinden teslim aldım. Çok bilgili, çok kültürlü vatansever, askerlik hayranı olan birisi, sözünü esirgemeyen, düşündüklerini çok mantıklı bir şekilde herkese söyleyen bir insan. Açıklamalar çok talihsiz açıklamalardır. Ölünün arkasından bu şekilde konuşmak kesinlikle yanlıştır. Bizim ne dinimize ne Müslümanlığımıza uyar, kesinlikle çok yanlıştır. Komutanımız hakkında söylenenlerin kesinlikle doğru olmadığına bire bir ben de ayrıca şahidim."

Bir gazetecinin "Sırlarıyla gittiği söyleniyor" sözleri üzerine Özgen, "Ne sırrı? Uzun yıllar Milli İstihbarat Komutanlığı yapmış, Jandarma Genel Komutanlığı yapmış; Meclis İnsan Hakları Komisyonu ifade vermeye çağırdı. İfadesini de yazılı olarak verdi, ben şahidim. 'Gelmedi, gitmedi, takmadı Meclis'i...' Olur mu öyle şey? Bunların hepsi safsata" diye konuştu.

Özgen, "İlerleyen yaşına rağmen hapisteydi. 3 ay önce tahliye edilmişti. Onun için bir şey söyleyecek misiniz?" sorusuna, "28 Şubat konusuyla ilgili davayla ilgili olarak tutuklanmıştır. Bana göre ölüm nedeni tutuklanıp hapishanedeki geçirdiği sıhhi hayattan dolayıdır. Çünkü çıktı, hastanede yattı ve hastanede öldü" karşılığını verdi.

PERİNÇEK VE VELİ KÜÇÜK ÇELENK GÖNDERDİ

Cenaze törenine Genelkurmay Başkanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ile Ergenekon davasından tutuklu İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Ergenekon davasından tutuklu emekli Tuğgeneral Veli Küçük çelenk gönderdi.

Koman, 29 Mayıs 2012'de 28 Şubat soruşturması kapsamında gözaltına alınmış, daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

28 Şubat davasına bakan Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 3 Eylül'de Koman'ın sağlık durumu nedeniyle tahliyesine karar vermişti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
tuncay türk 7 yıl önce
bunlar ölününde arkasından konuşur diriye iftira atar kul hakkı yer ayetleri işlerine geldiği gibi kendilerine uyarlar mal mülk para servet içinde yüzer gösterişe bayılırlar ama sorsan bir tek onlar ve onlara oy verenler müslüman
güven yılmaz 7 yıl önce
İşininize nasıl geliyorsa İslamı öyle yorumlamayın doğru ölünün arkasından konuşulmaz ama nasıl konuşulmaz bunu bilen yok bir ölü hayatı boyunca umuma zarar vermeyip mesala zina yapmış bir kadınla konuşulmaz doğru ama ırza geçmişse umuma zarar verdiği için konuşulur.Yani İslam umuma zarar verenlerin ölü veya hayatta olsun umuma verdiği zarar önlenmesi için milleti uyarmak için ölü yada hayatta olunsun arkasından konuşulmasına müsade (cevaz) vermiştir.Bu Laik gevur nizamı rejim dini bilgiler konusunda milleti koskoca bir cahiller ordusu olarak yetiştiriyor.
güven yılmaz 7 yıl önce
tuncay türk her elhamdulillah müslümanım diyen müslümandır doğru mümin olabilmek önemli Hucurat Suresinin 15.ayeti kerimesini oku ne diyor
Hüseyin Karagöz 7 yıl önce
PKK terörü ile masaya oturup Güneydoğuda Kürdistan Anayasası pazarlığı yapanların iktidarında komutanların subayların tutuklanması boşuna değil....Ergenekon Türklerin tarih sahnesine çıkışıdır....Bir terör örgütünün adı değil...Bu isimle yapılan operasyonla Türk milletini anayasadan devletin adını bakanlıklardan nişanlardan yerleşim yerlerinden kaldırıyorlar...Türk kimliği,Atatürk,Türk Milleti tartışılıyor...Devletin kurucusunun sözleri siliniyor...Ergenekon,Balyoz,Gölcük,Poyrazköy,Zir Vadisi,Casusluk,Kozmik Oda,28 Şubat...Darbeyle yüzleşme değil BOP'un önündeki engel ULUS-ÜNİTER devletin koruyucusu TÜRK ORDUSU İLE HESAPLAŞMADIR...Engin ALAN'a,Levent GÖKTAŞ'a,Atilla UĞUR'a,BAŞBUĞ'a selam olsun....AHMET ŞAFAK KAVİM KARDAŞ'ı DİNLEYİN..
tuncay türk 7 yıl önce
hüseyin kardeş istediğin kadar yaz anlat bunlar anlamazlar, içeri tıkılan komutanların hepsinin amerikan karşıtı olması abd nin ırak ı türk topraklarından işgaline karşı olması başbakanın abd ve yahudi lobisine isteklerinizi yerine getirmek istiyorum ama orduyu pasifize etmemiz lazım deyişi, abd de yahudi diplomatın erdoğanın arkasında duralım demesi bunlar duymaz anlamaz bunlar türk ten asker den nefret eder ama ayrılıkçı kürtlere bayılırlar başbakanları bölücübaşı apo ile beraber yönetir ülkeyi partileri akp bdp ile gayrı resmi koalisyon yürütür ama bunlar rahatsız olmaz ateşperest ateist zerdüşler bunların kardeşidir ama müslüman türk miliyetçileri bunların düşmanıdır.
tuncay türk 7 yıl önce
be vicdansızlar apoyu getiren sorgulayan subayların hepsinin içeride olması tesadüf mü ? pkk ya en şiddetli darbeyi vuran subaylar neden içeride ? pkk lı köpeklerin ergenekon davasında onları yakalayan onlarla savaşan subaylar aleyhinde tanıklık yapması normal mi ? ıraktaki abd askerleinin evlerine sağ salim dönmeleri için dua ettiğini söyleyen yahudi cesaret madalyası takmış bop büyük israil projesinin eşbaşkanı olmakla övünen başbakanınız ve oy veren sizler müslüman abd ve pkk ya karşı olan milliyetçi türk subayları ve bizler değil öyle mi ? ama size göre zerdüşt apo da müslüman değil mi gençliğinde namaz kılıyormuş oda sizden değil mi ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@