Tekel işçileri 12 gündür eylemde

İşçilere destek amacıyla Türk-İş Genel Merkezi önüne gelen Alevi Kültür Dernekleri üyesi grup adına konuşan Genel Başkan Tekin Özdil, Tekel işçilerinin Türkiye'deki işçi hareketinin direnişinin simgesi olduğunu söyledi. Özdil, Alevi-Kültür Derneklerinin 9

Tekel işçileri 12 gündür eylemde

İşçilere destek amacıyla Türk-İş Genel Merkezi önüne gelen Alevi Kültür Dernekleri üyesi grup adına konuşan Genel Başkan Tekin Özdil, Tekel işçilerinin Türkiye'deki işçi hareketinin direnişinin simgesi olduğunu söyledi. Özdil, Alevi-Kültür Derneklerinin 98 şubesi ve 112 bin üyesiyle eylemlerinin her aşamasında Tekel işçilerinin yanında olacağını kaydetti.

Alevi Kültür Dernekleri Antalya Konyaaltı şubesine mensup bir grup da, TEKEL işçilerine hediye olarak getirdikleri portakal ve limonları verdiler.

Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun ve odanın bazı yönetim kurulu üyeleri de Tekel işçilerine destek ziyaretinde bulundu.

Türkçe ve Kürtçe şarkılar söyleyerek halay çeken işçilerin eylemi akşam saatlerinde de sürdü.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler