kebir

TEDES Radar uygulaması kalktı: İşte yeni düzenleme

Bakanlık TEDES radar uygulamasını kaldırarak yeni düzenlemeler yaptı.

TEDES Radar uygulaması kalktı: İşte yeni düzenleme

İçişleri Bakanlığı, Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'ndeki (TEDES) "tuzak" uygulamasını kaldırarak yeni düzenlemeler gerçekleştirdi.

Halk arasında "sabit radar" olarak bilinen TEDES, uygulamada yaşanan bazı sorunlar, ihtiyaçlar ve vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda yeniden düzenlendi.

 İçişleri ile Maliye bakanlıklarınca yapılan değişiklikler şöyle:

"Yerleşim yerleri giriş ve çıkışında yol üstü levhalar ile sabit radar uygulaması olduğuna dair ışıklı uyarı levhaları konulacak. 

Sabit radar noktalarından 500 metre öncesi ve sonrasında farklı hız limiti uygulanmayacak, 500 metre öncesinde sürücüler hız limitlerini de gösterir şekilde trafik levhalarıyla uyarılacak.

Denetim yapılan yolda uygulanan hız limitinin onda birine tekabül eden mesafelerde birden fazla sabit radar denetimi gerçekleştirilmeyecek. Örneğin hız limiti saate 100 kilometre olan yerde 10 kilometre, 70 kilometre olan yerde ise 7 kilometre mesafede aynı yön ve istikamette, birden fazla sabit radar sistemiyle denetim yapılmayacak."


Yetkililer, TEDES'te vatandaşın mağduriyetinin giderilmesini sağlayacak şekilde yeniden düzenlenmeye gidildiğini, böylece kısa mesafe ve zaman aralığında birden fazla cezalı duruma düşülmesinin önüne geçildiğini kaydetti.

TEDES'lerin gelecek günlerde yeni düzenlemeye uygun hale getirileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 11:11
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet ÖZEN
Muhammet ÖZEN - 2 yıl Önce

kAMERALARI SADECE ŞEHRİN GİRİŞ-ÇIKILARINA ALMAKLA SORUN BİTMİYOR, BAZI İL VEYA İLÇELERİMİZ HALEN BÖLÜNMÜŞ YOLLARDA 50KM/S VEYA 70 KM/S GİBİ HIZ LİMİTİ UYGULUYOR, GİRESUN İLİNİ ÖRNEK ALACAKSIN, YAYA ÜST GEÇİTLERİNİ TANZİM EDİP, ORTA REFÜJLERİ YAYALARA KAPATACAKSIN, HIZ LİMİTİNİ YÖNETMELİKLER DOĞRULTUSUNDA DÜZENLEYECEKSİN SIKINTILAR ORTADAN KALKACAKTIR.

Semih Kılıçaslan
Semih Kılıçaslan - 2 yıl Önce

Eski uyduruk tuzak sistemi yüzünden 800
Tl 4ceza kesildi . Bu cezalar ne olacak
Peki?geçmişte tuzakla kesilen cezaları iptal etmek devletin görevi değilmi?saçma sapan düzen le ceza kes sonra düzen kur..

banner424