banner539

banner526

banner533

banner513

Tarımsal uygulamalara yönelik Drone’lar karşınızda

DJI MG-1 geçtiğimiz hafta duyurulan son derece profesyonel ve gelişmiş bir ürün. 8 adet rotora sahip olan drone, 10 kg taşıma kapasitesine sahip. Ürün suya ve toza karşı dayanıklı. Yapısında kullanılan malzemeler paslanma karşı dirençli. DJI, yayınlanan f

Gündem 01.12.2015, 16:28
Tarımsal uygulamalara yönelik Drone’lar karşınızda

DJI MG-1 geçtiğimiz hafta duyurulan son derece profesyonel ve gelişmiş bir ürün. 8 adet rotora sahip olan drone, 10 kg taşıma kapasitesine sahip. Ürün suya ve toza karşı dayanıklı. Yapısında kullanılan malzemeler paslanma karşı dirençli. DJI, yayınlanan fotoğraflarda ürünün tarımsal uygulamalara ne kadar elverişli olduğunu ön planda tuttu. Araç, tarımsal ilaç ve sulamalarda kullanılabiliyor. Altına yerleştirilen hazneye 10 kg ağırlığa kadar su veya ilaç yerleştirilebiliyor. Daha sonra ise aracı arazinin üzerinde sürerek yükünü dengeli şekilde toprağa boşaltabiliyor. Bu yük su, tarımsal ilaç veya tohum olabilir. Firmanın iddiasına göre bu şekilde uygulamalarda, elle yapılan uygulamalara göre 40 kat daha fazla verim söz konusu.

MG-1 olarak adlandırılan multikopter aynı zamanda katlanabiliyor. Bu sayede taşınması çok daha kolay oluyor. Araçta kullanılan yeni motor teknolojisi ise standart motorlara göre 3 kat daha uzun ömürlü. Ticari kullanımlarda bu rakamlar ve özellikler son derece önemli. Aracın motorlarının uzun ömürlü olması, suya, toza ve paslanmaya karşı dayanıklı olması bakım maliyetlerinin az olacağı anlamına geliyor. DJI MG-1 şimdilik Çin ve Kore’de satışa çıkacak. Daha sonra ise diğer ülkelerden temin etmek mümkün olacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@