Taksim Meydan Projesi' protesto edildi

 BEYOĞLU’nda toplanan bir grup Taksim Meydanı’nın yayalaştırılması için başlatılan çalışmaları protesto etti. Bir grup eylemci inşaat alanını kapatan tahta bariyerleri parçaladı.İstiklal Caddesi’nde yürüyen grup Demirören Alışveriş Merkezi’nin önde bir sü

Gündem 10.11.2012, 09:43
Taksim Meydan Projesi' protesto edildi

 BEYOĞLU’nda toplanan bir grup Taksim Meydanı’nın yayalaştırılması için başlatılan çalışmaları protesto etti. Bir grup eylemci inşaat alanını kapatan tahta bariyerleri parçaladı.

İstiklal Caddesi’nde yürüyen grup Demirören Alışveriş Merkezi’nin önde bir süre oturduktan sonra olaysız dağıldı. Kendilerine 'Taksim Dayanışması’ adını veren grup Taksim Metro Durağı’nda saat 18.30 sıralarında toplandı.

 Buradan Taksim Meydanı’na doğru yürüyen grup çalışmalar sırasında yaya trafiğini yönlendirmek için kullanılan tahta bariyerleri parçaladı. 

  ‘TAKSİM MEYDAN PROJESİ' PROTESTO EDİLDİ 

Polis ile göstericiler arasından arbede yaşandı. Çıkan olaylarda 3 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınmak istenen 4 kişi ise, göstericilerin müdahalesiyle olay yerinden kaçırıldı. Grup "Taksim bizim, İstanbul bizim" sloganı atarak İstiklal Caddesi’nde yürüyüşe geçti.

"Taksim Dayanışması" , "Taksim Bizim Bu Projeyi Durdurabiliriz", "Taksimi Size Bırakmayacağız", "Taksim Hepimizin", "Meydan Projesine Hayır" yazılı pankart ve dövizler taşıyan grup Taksim’de gerçekleştirilen dönüşümü protesto eden bildiriler dağıttı.

  TAKSİM MEYDANI PROJESİ BAŞLADI 

Alışlışveriş Merkezi’nin önüne gelen grup burada bir süre oturduktan sonra yarın eylemlerine aynı saatte devam edeceklerini belirterek olaysız şekilde dağıldı.

 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@