banner526

banner533

banner513

Tahir Elçi'nin eşi: 'Kahrolsun PKK' demedim

Diyarbakır’da öldürülen ve on binlerin katıldığı cenaze töreni ile toprağa verilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi, Milliyet’e konuştu. ''KEŞKE TUTUKLANSAYDI'' “Keşke tutuklansaydı da böyle bir şey olmasaydı” diyen Elçi, eşinin gö

Gündem 01.12.2015, 11:24
Tahir Elçi'nin eşi: 'Kahrolsun PKK' demedim

Diyarbakır’da öldürülen ve on binlerin katıldığı cenaze töreni ile toprağa verilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin eşi Türkan Elçi, Milliyet’e konuştu.

''KEŞKE TUTUKLANSAYDI''

“Keşke tutuklansaydı da böyle bir şey olmasaydı” diyen Elçi, eşinin gözü kara olduğunu, tek tarafın adamı olsa ona yönelik bir şey olmayacağını söyledi.

ÇOK DEFA UYARDIM

Eşini çokm defa uyardığını söyleyen Türkan Elçi, ''Bir çocuğu nasıl anne servise bindirir okula gönderir, ‘oğlum bunu yapma, şöyle yapma’ diye öğütler ya... Sabahları; ‘Tahir aman dikkat et’. Öğrencilik ve gençlik dönemi acılar içinde geçmişti. Bu kadar acı, işkence görmüş insanın biraz rahat bir hayat yaşama hakkına sahip olduğunu düşünürdüm.'' dedi.

‘'KAHROLSUN PKK'' DEMEDİM

Olay günü ‘Kahrolsun PKK’ dediği şeklindeki soru üzerine ise Türkan Elçi, ''Böyle bir açıklama yaptığımı arkadaşlarımdan duydum. Üzüldüm. İnsanın ciddi bir acısının yaşandığı anda anormal yalanla karşılaşması acısını artırıyor. Tahir’i biraz daha iyi anladım. Tahir’in o sosyal medya ile kirli medya ile nasıl cebelleştiğini anladım. Söylemediğim bir laf üzerinden bu kadar kirlilik yaratılıyorsa...

Yorumlar (1)
Nihat yilmaz 5 yıl önce
Banane tahir elçiden,banane karısından,benim o olayda iki yiğidim şehid olmuş.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@