Suriye uçağında nihai sonuç

Esenboğa Havalimanı'na indirilen Suriye'ye ait Moskova-Şam seferini yapan yolcu uçağı, saat 02.30'da kalkış yaptı.Esenboğa Havalimanı'na dün akşam indirilen Suriye'ye ait Moskova-Şam seferini yapan uçağın kargosunda, yolcuların tahliye edilmesinin ardında

Gündem 11.10.2012, 08:27
Suriye uçağında nihai sonuç

Esenboğa Havalimanı'na indirilen Suriye'ye ait Moskova-Şam seferini yapan yolcu uçağı, saat 02.30'da kalkış yaptı.

Esenboğa Havalimanı'na dün akşam indirilen Suriye'ye ait Moskova-Şam seferini yapan uçağın kargosunda, yolcuların tahliye edilmesinin ardından arama yapıldı. Bu sırada çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı.
 
Aramanın ardından uçağın yolcularıyla birlikte gitmesine izin verildi. Yolcuların yeniden alındığı uçaktaki malzemelere incelemelerin tamamlanması ve sonraki işlemler için el konuldu. Uçak, saat 02.30'da Esenboğa Havalimanı'ndan kalkış yaptı.
 
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, olayın ardından yaptığı açıklamada, uçakta "sivil uçuşlarda bildirim yapılması gerekip de olması meşru olan unsurlar dışında mahzur telakki edilebilecek unsurlar olduğunu" söylemişti.
 
Türk havayolu şirketlerine de güvenli olmadığı gerekçesiyle Suriye hava sahasını kullanmamaları uyarısında bulunulmuştu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@