vardallar

Suriye sınırında helikopter düştü!

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’nin karşısında sınıra yakın Suriye topraklarında Suriye Arap Hava Kuvvetleri’ne ait bir helikopter düştü.PİLOTLAR KURTULDU, SONRA DA ÖLDÜRÜLDÜ İDDİASISuriye topraklarında uçuş yapan askeri helikopter, saat 14.00 sıralarında iddia

Gündem 16.09.2013, 13:04
Suriye sınırında helikopter düştü!

Hatay’ın Yayladağı İlçesi’nin karşısında sınıra yakın Suriye topraklarında Suriye Arap Hava Kuvvetleri’ne ait bir helikopter düştü.

PİLOTLAR KURTULDU, SONRA DA ÖLDÜRÜLDÜ İDDİASI

Suriye topraklarında uçuş yapan askeri helikopter, saat 14.00 sıralarında iddiaya göre havada infilak ettikten sonra Yayladağı İlçesi’ndeki Topraktutan Karakolu’na 400 metre uzaklıktaki bölgeye düştü. Helikopterin düşmesi sırasında iki pilotun paraşütle atlayarak kurtulduğu ancak yere indiklerinde ise muhalifler tarafından öldürüldüğü ileri sürüldü.

BÖLGEYE EKİPLER GİTTİ

Olayın ardından sınırda görevli Türk Silahlı Kuvvetleri personeli de helikopterin düştüğü bölgeye gitti.


HATAY VALİSİ: ARAŞTIRILIYOR

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Yayladağı ilçesine bağlı Topraktutan köyü sınırının Suriye tarafında yaklaşık 400 metre mesafedeki bölgeye uçak düştüğü yönünde teyide muhtaç bilgi geldiğini, detayların araştırıldığını söyledi.

Suriyeli aktivistler, helikopterin, Cisr el Şuğur'un batısındaki El Amdiye köyü üzerinde düşürüldüğünü öne sürdü.

GÖRGÜ TANIKLARI: DÜŞEN SAVAŞ UÇAĞIYDI

Köylerde yaşayan vatandaşlardan olayı görenler, "Düşen savaş uçağıydı. Bir anda gürültülü bir patlama oldu. Patlama anında havada iki paraşütün indiğini gördük" dedi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@