Süleyman Soylu: "Bu bölge bize mirastır"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Karadeniz Bölgesi Turizm Çalıştay Toplantısı"nde yaptığı konuşmada "bu bölge bize mirastır" dedi.   "Büyük bir umut ve mutluluk içindeyim. Türkiye’nin bir bölgesinde istikametinden Türkiye’yi koparılmaya

Gündem 07.02.2016, 11:30
Süleyman Soylu:
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Karadeniz Bölgesi Turizm Çalıştay Toplantısı"nde yaptığı konuşmada "bu bölge bize mirastır" dedi.
 
"Büyük bir umut ve mutluluk içindeyim. Türkiye’nin bir bölgesinde istikametinden Türkiye’yi koparılmaya çalışıldığını izliyoruz" diyen Süleyman Soylu, "Göreceksiniz bu güne kadar Karadeniz’de yapılması gereken “bunlar neyi bekliyor” denen projelerin hepsi yapılacak. Muhteşem bir coğrafyadayız. Avantajları var bu bölgenin. Yaklaşık 4 bin yıllık medeniyet mirasını içinde barındıran bir bölge. Körfezden gelen Arap dostlarımızın “herhalde cennet budur” diye tarif ettikleri bir bölge. Bu bölgede her noktada atılan adım bölgenin her tarafının keşfedilmesi yönünde atılan adımdır" şeklinde konuştu. 
 
Soylu, "7 Haziran ve 1 Kasım arasında 2 temel ve onun altyapı çalışmalarını gerçekleştirdik. Biz bu konuda Bursa'nın Yalova'nın düştüğü duruma düşmemek için hangi tedbirleri almalıyız. Herkesin görevlerini belirledik. Antalya turizm sezonuna nasıl hazırlanıyor ise aynılarını yapmalıyız. Turist hava limanına geldiğinde kim karşılayacak. Nasıl hareket edilecek. Bütün bunların çalışmalarını yaptık. Bunları kim denetleyecek. Hepsini çalıştık" ifadelerini kullandı.
 
Bu bölgenin bir miras olduğunu belirten Süleyman Soylu, "Bizim gelecek nesil sorumluluğumuz vardır. Bizim belki de en önemli yerler olan yaylalarımıza gelişi güzel ev yapılmasını kabul edemeyiz. Hiçbir yaylada kaçak yapılaşma olmayacak yapıldığı anda yıkılacaktır. Biz bu kararlılığı göstermezsek geleceğimizin nereye gideceği belli olmaz. Turizm sadece gelir elde edilen bir sektör olarak görülmesi yanlıştır. Bugün Bu kadar kendi meselesine hâkim insanların bu salonda olması Türkiye vizyonudur." dedi.
 
12696309_1100714413356371_197063095_o-001.jpg
 
Yorumlar (12)
okuyan oku 5 yıl önce
Mesele binanın kaçak olup olmaması değil mesele bölgenin beton yığınına dönüşüp dönüşmeme meselesidir. yoksa kazlıçeşmedeki binalarda ruhsatlı ama burnumuzun dibinde kazık gibi duruyor. Yada memleketin Trakya gibi ülkeyi besleyecek tarım alanlarının nasıl bina ve sanayi çöplüğüne çevrildiği meselesi bu binaların hepsi ruhsatlı toplu konutları da toki yapıyor.. nereye!... tarım alanının ortasına!...
Hakan 5 yıl önce
Sata sata sıra yaylalara kadar geldi... Sıradakini tahmin ediyorum ama para edermi bilmem../
adil türk 5 yıl önce
Artık yaylalarada kentsel dönüşüm yaparsınız artık Bakanım.:) :) :)
Harun Eski 5 yıl önce
Sayin bakanim kacak binalari yikma karari sadece bizim yaylalar icinmi gecerli urla koylarinda yapilan kacak binalari ve villarida yikacakmisiniz. Hodri meydan birileri cikip höd derse ne olacak acaba
Zor 5 yıl önce
Sayın bakan yapamayacağınız vaatleri vermeyelim.
Hazine arazi teroru 5 yıl önce
Israilli yıkmak daha kolay olur. Sayın bakan istersen bir daha düşünde konuş. Sonra yapamadım diye mahcup olma!!
baris saral 5 yıl önce
bence de yıkılmalı çok çirkin görüntü oluşturuyorlar. zaten turizimede açılacak. medeni arap kardeşlerimiz gelecek.
mete devrancı 5 yıl önce
şehir merkezleri bitti,gözünüzü yaylayamı diktiniz,trabzon için ne yaptın bu güne kadar?aslında hangi trabzonlu bakandan bişey gördük,bundan göreceğiz,trabzonsporu doğradılar,fundık üreticisi perişan,ondan sonra neymiş yayladaki evlermiş,bırakın bu işleri..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@