SSK ve BAĞKUR emekli 100 lira zam aldı

TBMM Genel Kurulu'nda, SSK ve BAĞKUR emekli maaşlarına 2016 yılının Ocak ayından itibaren ayda 100 lira seyyanen zam yapılmasını içeren düzenleme kabul edildi. Meclis Genel Kurulu'nda bu hafta görüşülen 9 maddelik Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda

Gündem 25.12.2015, 20:17
SSK ve BAĞKUR emekli 100 lira zam aldı
TBMM Genel Kurulu'nda, SSK ve BAĞKUR emekli maaşlarına 2016 yılının Ocak ayından itibaren ayda 100 lira seyyanen zam yapılmasını içeren düzenleme kabul edildi.
Meclis Genel Kurulu'nda bu hafta görüşülen 9 maddelik Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nda yer alan SSK ve BAĞKUR emeklilerini ilgilendiren düzenleme kabul edildi. Düzenlemeyle ilgili olarak HDP 100 liralık zammın 300 liraya çıkarılması, CHP bu zammın Eylül 2015'ten itibaren emeklilere ödenmesi, MHP ise zam yerine emeklilere mart ve eylül aylarında net asgari ücret kadar emekli destek ödeneği verilmesine ilişkin öneri sundu. Bu öneriler, AK Partili vekillerin oylarıyla reddedildi. Öte yandan hükümet tasarısının son 2 maddesi üzerindeki görüşmeler devam ediyor.
Yorumlar (1)
Altındereli 5 yıl önce
2 milyon az bir rakam diyıl hele gelsın sandık AKP ye tek oy yok şimdiden referandumu bekliyoruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@