ŞOK İDDİA! Soruşturmada savcı tırpanlanıyor mu?

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda bu kez de Başsavcı Turan Çolakkadı'nın, soruşturmayı yürüten savcılara yazdığı yazıyla gündemde. İddialara göre Çolakkadı, bu yazıyla soruşturma savcısı Celal Kara'yı devre dışı bırakıyor.Soruşturmayı yürüten Savcı Celal

 ŞOK İDDİA! Soruşturmada savcı tırpanlanıyor mu?

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda bu kez de Başsavcı Turan Çolakkadı'nın, soruşturmayı yürüten savcılara yazdığı yazıyla gündemde. İddialara göre Çolakkadı, bu yazıyla soruşturma savcısı Celal Kara'yı devre dışı bırakıyor.

Soruşturmayı yürüten Savcı Celal Kara'nın yanına iki yeni savcı görevlendirilmesiyle ilgili olarak Başsavcı Turan Çolakkadı'nın gönderdiği resmi yazı ortaya çıktı. Yazıda, “Mukteza tayininde ve herhangi bir hususta hukuki ihtilaf olduğu taktirde görevli 3 cumhuriyet savcısından ikisinin imzasıyla işlem yapılacaktır” deniliyor.
 
BU, SORUŞTURMAYA DARBE
 
Avukat Ömer Kavili bunun soruşturmaya doğrudan müdahale anlamına geldiğini ve aynı zamanda savcılara tehdit olduğunu ifade ediyor:

"Bu soruşturmaya darbedir. Asıl soruşturma savcısı Celal Kara, devre dışı bırakılıyor. Celal Kara, görüşünü diğer iki savcıya veya iki savcıdan birine kabul ettiremez ise asla karar veremeyecektir."

s.20131219215355.jpg
 
Soruşturmayı başlatan her bir savcının yanına yeni görevlendirilen iki savcının görevlendirilmesi ve Başsavcı'ya getirilecek konuların, 3 savcıdan ikisinin mutabakatı ile getirilmesinin istenmesi de soruşturmaların kontrolünün Zekeriya Öz'den alınıp bizzat Başsavcı Turan Çolakkadı'ya geçtiği anlamına geldiği belirtiliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRE NEHIR
EMRE NEHIR - 6 yıl Önce

Pes doğrusu gerçekten pes doğrusu bu nasıl iştir arkadaş..

SIRADAKİ HABER

banner513