Soğuk nedeniyle bir bebek daha öldü

 Akdeniz'in doğu kıyılarında birkaç gündür etkili olan Alexa fırtınası nedeniyle meydana gelen dondurucu havada ölüm kalım mücadelesi veren bir Suriyeli sığınmacı ailenin 3 aylık bebeği Muhammed Raad yaşamını yitirdi.Soğuk nedeniyle yüksek ateş ve nefes d

Soğuk nedeniyle bir bebek daha öldü

 Akdeniz'in doğu kıyılarında birkaç gündür etkili olan Alexa fırtınası nedeniyle meydana gelen dondurucu havada ölüm kalım mücadelesi veren bir Suriyeli sığınmacı ailenin 3 aylık bebeği Muhammed Raad yaşamını yitirdi.

Soğuk nedeniyle yüksek ateş ve nefes darlığı çeken Raad'ın, hastaneye kaldırılırken yolda öldüğü ifade edildi.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Lübnan'ın kuzeyindeki Akkar bölgesine sığınan Raad ailesi, ölüm vakası ile ilgili herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınırken, akrabalarından Ebu Muhammed (55), "Bebeğin babası, bölge sakinlerinden ısınmak için bir soba istemişti. 5 gün sonra bir soba buldu ancak mazot olmadığı için yakamadı" dedi.

Pek çok dernek ve kuruluşun kendilerini ziyaret ettiğini belirten Ebu Muhammed, "Eğer bizi ziyaret eden kurumların sayısına bakacak olsaydık, şimdiye kadar zengin olurduk" diyerek tepkisini dile getirdi.

Öte yandan akrabalarının iddiasına göre, Raad ailesinin ismi BM Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından yardım edilecek sığınmacılar listesinden silindi.

Humus'ta 2 kişi donarak öldü

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından yapılan açıklamada, ülkenin iç kesimlerinde yer alan Humus kentine bağlı Hule kasabasında 2 kişinin şiddetli soğuklar nedeniyle donarak hayatını kaybettiği belirtildi.

Olaylar nedeniyle yerlerinden olan ve ülke içindeki çadırkentlerde yaşamlarını sürdüren Suriyelilerin yakacak bulma sıkıntısı çektiği kaydedilen açıklamada, bazı bölgelerde halkın temel ihtiyaçlara da ulaşamadığı vurgulandı.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER