alexa metrics

banner536

banner572

Sinop'un hesabını soracak

İçişleri Bakanı Muammer Güler BDP'li vekillerin Sinop'ta başına gelen olayla ilgili yaptığı açıklamada: 'Bir kasıt varsa, bunun hesabını sorarım' dedi.İçişleri Bakanı Muammer Güler, BDP'li milletvekillerinin gündemdeki eylemsizlik ve barış sürecini anlatm

Gündem 21.02.2013, 13:43
Sinop'un hesabını soracak

İçişleri Bakanı Muammer Güler BDP'li vekillerin Sinop'ta başına gelen olayla ilgili yaptığı açıklamada: 'Bir kasıt varsa, bunun hesabını sorarım' dedi.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, BDP'li milletvekillerinin gündemdeki eylemsizlik ve barış sürecini anlatmak için çıktıkları Karadeniz gezisinin kesilmesine neden olan olayların araştırılması için inceleme başlattı.
 
Güler, iki müfettiş görevlendirildi.
 
SAMSUN FARKLI SİNOP FARKLI
 
Bakan Güler, "İki incelemelerimize göre Samsun'da büyük bir ihtimal hata görülmüyor.
 
Ancak Sinop'taki saldırıların üzerinde ciddiyetle duruyoruz.
 
Olayda bir ihmal, bir ağırdan alma fark edersek açıkça söylüyorum hesabını sorarım" dedi.
 
"İlk incelemelerimize göre Samsun'da büyük bir ihmal ve hata görülmüyor.
 
Ancak Sinop'taki saldırıların üzerinde ciddiyetle duruyoruz.
 
Vali Bey Ankara'ya toplantıya gelmiş.
 
O gün olayları duyar duymaz derhal Sinop'a hareket etmesini istedim.
 
Herhalde Çorum'daki BDP'lilerin karşılanmasındaki o sakin tablo orada bir rehavete yol açmış şimdi gönderdiğimiz müfettiş arkadaşlarımızla duruma bakacağız.
 
Olayda bir ihmal bir ağırdan alma farkedersek açıkça söylüyorum hesabını sorarım.
 
Yine de emniyet güçlerimizi eleştirenler olsa da BDP heyetinden kimsenin burnunun kanamadığı da bir gerçektir.
 
Fakat hiçbir üzücü olayın olmamasını arzu ederdik."

Yorumlar (9)
kadirbilir 9 yıl önce
sinop'da ne olmuş? pkk uzantısı ikiyüzlü teröristleri sinop halkı bağrına basmamış, sorun bu mu? herkesin midesi sizinki kadar geniş değil, herkes evlatları şehit edilirken, demokrasi sorunu diye meseleyi görmüyor. sen sinopu soruşturacağına, istanbulun göbeğinde molotofla gencecik kızımızı yakarak öldürenleri soruştur, başbakan diyarbakıra şırnaka gittiğinde kepenk kapattıran, çöpleri toplamayan, çocukların eline taş, molotof verdirip saldırtanları denetle, bunlar yapılırken kimsenin sesi çıkmaz dahası demokratik refleks olarak görülür hatta hak verilir ama sinop'ta teröristlere ses yükseldiğinde kıyamet kopar yeter kardeşim yeter.
Ali Kemal Kececi 9 yıl önce
Sen kimin hesabını kimden soracağını şaşırmışsın efendi Kaç tane şehit askerin yada öğretmenin hesabını kimden sordunuz Akıllı olun hesabı bu millet sizden sormasın kaçacak delik ararsınız
Kaptan BATAR 9 yıl önce
Asıl hesabı millet soracak.O zaman göreceksiniz.Hem de defter dürerek....
adil türk 9 yıl önce
Bu halktan hesap soracaksın.

Milletin nefret ettiği kişileri zorla karşısına çıkarıyorsunuz sonrada hesap sorarım diyorsun.Bu ne küstahlıktır.Asıl bu millet bunun hesabını size sorar.
adil türk 9 yıl önce
Sana kim oy verdiyse onun bakanısın .Git onlardan hesap sor.Sizin gibi zihniyetleri tanımıyoruz.Sen bir millet vekili olarak böyle konuşursan halk neler yapmaz.
Kayhan 9 yıl önce
bir kac PKK liya yalakalik yapacagiz diye Türlük kelimisene bile tahammül edemeyip Anayasamizdan cikarmak isteyen zihniyetten baska bir sey beklemezdim...Anlaycaginiz daha cikan efendi sehirdeki Vatandas terörist muhamelesi görüyor..
altan yıldız 9 yıl önce
sayın bakan bız karadenızde pkkyı.da yandaşlarınıda sokmayız karadenızı kırlettırmeyız buna kımse ızın vermez sız gıdın doğuyla uğraşın erkek olan varsa gelsın de o zaman bakacaz
misafir. 9 yıl önce
ben MHP li değilim ama MHP PKK nın yaptığının yanlış olduğunu Silopide, Şırnakta, Hakkaride, Şemdinlide anlatmaya kalksa MHP liler acaba nasıl bir gazaba uğrarlardı, bu yapılanla ancak geçici olarak on yıl terör durabilir ama on yıl sonra Türkiye bölünmeye giderse ne olacak, on yıl önce sıfır terör demek ki bu yüzden azdırılmış, terörü azdırma işi danışıklı, anaları babaları razı etmek için sıfır terör azdırılmış, en iyisi siz atın bütün karadenizi içeri çözün bu sorunu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@