7m

uzungöl yayla otel

Sinop'ta 53 Ev Kül Oldu

Sinop'ta 1 hafta içinde yükselen alevler, köylülerin yüreklerini ağızlarına getirdi. Boyabat'a bağlı Yukarıseyricek Köyü'nün ardından Ortaköy de kül oldu. Durağan'a 26 kilometre uzaklıktaki Ortaköy'de, Mustafa A.'ya (62) ait evde çıktı.İddiaya göre, A.'nı

Gündem 01.08.2007, 20:51
Sinop'ta 53 Ev Kül Oldu

Sinop'ta 1 hafta içinde yükselen alevler, köylülerin yüreklerini ağızlarına getirdi. Boyabat'a bağlı Yukarıseyricek Köyü'nün ardından Ortaköy de kül oldu. Durağan'a 26 kilometre uzaklıktaki Ortaköy'de, Mustafa A.'ya (62) ait evde çıktı.

İddiaya göre, A.'nın torunu Ö.A. (10) kibritle oynarken evde yangın çıkarttı. Alevler, bazı evlerin ahşap olması nedeniyle hızla köyü sardı. Köy yolunun bozuk olması yüzünden 1 saat gecikmeyle ulaşan itfaiye söndürme helikopterinin desteği ile yangına müdahale etti.

GÜÇLÜKLE SÖNDÜRÜLDÜ

Bazı köylüler itfaiyecilerle birlikte yangını söndürmeye çalışırken, bazıları da eşyalarını kurtardı. Bir süre sonra kontrol altına alınan yangında neyse ki can kaybı olmadı. Yetkililer, 53 ev ile 10 samanlığın kül olduğunu belirtirken, Kızılay bölgeye yardım gönderdi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@