banner441

Sıcaklık sıfırın altına düşecek!...

Yurdumuz cumartesi günü, kuzeyden gelen yağışlı hava sisteminin etkisine girecek. Cumartesi günü batı bölgelerinden başlayacak olan kar yağışı, pazar günü yurdun büyük bölümünde etkili olacak. İstanbul'da hafta sonu sıcaklık sıfırın altına düşecek ve kar

Gündem 06.12.2013, 15:44
Sıcaklık sıfırın altına düşecek!...

Yurdumuz cumartesi günü, kuzeyden gelen yağışlı hava sisteminin etkisine girecek. Cumartesi günü batı bölgelerinden başlayacak olan kar yağışı, pazar günü yurdun büyük bölümünde etkili olacak. İstanbul'da hafta sonu sıcaklık sıfırın altına düşecek ve kar yağışı görülecek. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu da Aralık ayının soğuk geçeceğini söyledi.

KAPANAN YOLLAR AÇILIYOR

Erzurum'da kar ve tipi nedeniyle kapanan köy yolları birer birer ulaşıma açılıyor. Erzurum'un Oltu ilçesinde, 20 köy yolu ulaşıma açıldı. Yağan kar sebebiyle kapanan köy yollarını, Oltu Özel İdaresi Karla Mücadele ekipleri, gece geç saatlere kadar çalışarak ulaşıma açtı. Dümbüllü Deresi ve Anzav Deresi istikametinde yer alan 20 köy yolunu ulaşıma açan Oltu Özel İdaresi ekip başı Hüseyin Acar, "Kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarımızın tamamını açtık. Büyük bir özveriyle çalışan ekiplerime teşekkür diyorum" dedi.

ARAÇLAR DONDU

Kars'ta etkili olan kar yağışı ve tipinin ardından Sibirya soğukların hakim olduğu kentte, aşırı soğuklardan dolayı çok sayıda araç dondu, bazı vatandaşlar soğuktan korumak için araçlarının üzerine battaniye serdi. Kente genelinde etkili olan soğuk hava hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Sabah erken saatlerde evlerinden çıkarak iş gitmek için araçlarına binen vatandaşlar, soğuktan donan araçlarını çalıştırmadı. Araçlarını çalıştırmak isteyen vatandaşlar başarılı olamayınca çareyi oto elektrikçileri aramakta buldu.

Bazı vatandaşlarda soğuktan korunmak üzere araçlarının üzerine battaniye ve halı serdi. Buna rağmen araçlarını donmaktan kurtaramayan vatandaşlar, soğuğa fazla dayanamayarak işlerine toplu taşıma araçlarıyla gitmek zorunda kaldı. Öte yandan, Kars'ta gece hava sıcaklığı eksi 20 derece olurken, sabah saatlerinde hava sıcaklığı eksi 14 derece olarak ölçüldü.

GÖZ GÖZÜ GÖRMÜYOR

Van'da, sabahın erken saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı ve sis, yüksek kesimlerde trafiği olumsuz yönde etkiliyor.

Sabah saatlerinde başlayan ve belli aralıklara devam eden kar yağışı, yüksek kesimlerde sisle birlikte etkisini gösterdi. Van-Hakkari karayolu üzerinde bulunan 2225 rakımlı Kurubaş Geçidi ile aynı güzergahtaki 2730 rakımlı Güzeldere Geçidi'nde kar yağışı ve sis sürücülere zor anlar yaşattı. Sürücüler araçlarının sis lambalarını yakarak seyrediyor.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@