vardallar

Sıcak Çatışma: 1 PKK'lı Öldürüldü

Siirt kırsalında güvenlik güçleri ile PKK'lı bir grup arasında çıkan çatışmada 1 terörist öldürüldü. Güvenlik güçleri, teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla 3 kişiyi de gözaltına aldı.Siirt merkeze bağlı Tuzkuyusu ve Baykan İlçesi'ne bağlı

Gündem 18.12.2011, 12:02
Sıcak Çatışma: 1 PKK'lı Öldürüldü

Siirt kırsalında güvenlik güçleri ile PKK'lı bir grup arasında çıkan çatışmada 1 terörist öldürüldü. Güvenlik güçleri, teröristlere yardım ve yataklık yaptıkları iddiasıyla 3 kişiyi de gözaltına aldı.

Siirt merkeze bağlı Tuzkuyusu ve Baykan İlçesi'ne bağlı Çevrimtepe köyleri arasındaki kırsal alanda, PKK'lıların bulunduğu istihbaratının alınmasından sonra İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat timleri ve Jandarma Komutanlığı ekiplerince ortak bir operasyon düzenlendi.

Dün saat 22.00 sıralarında söz konusu bölgede güvenlik güçleri ile çatışmaya giren PKK'lılardan biri ölü olarak ele geçirildi. Güvenlik güçleri, bölgede PKK'lılara yardım ve yataklık ettikleri iddiasıyla 3 kişiyi de gözaltına aldı. Takviye birliklerin sevk edildiği bölgede operasyonun sürdüğü öğrenildi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@