banner526

banner533

banner535

Şehrin göbeğinde ayı operasyonu

Bursa’nın İnegöl ilçesi şehir merkezine Boğazköy ormanlarından indiği tahmin edilen 2 yaşlarındaki ayı, yaklaşık 3 saatlik kovalamacanın ardından sokakta sıkıştırılarak uyuşturucu iğne ile etkisiz hale getirildi. Bir süre sonra yeniden ayaklanan ayı, zabı

Gündem 03.01.2014, 09:56
Şehrin göbeğinde ayı operasyonu

Bursa’nın İnegöl ilçesi şehir merkezine Boğazköy ormanlarından indiği tahmin edilen 2 yaşlarındaki ayı, yaklaşık 3 saatlik kovalamacanın ardından sokakta sıkıştırılarak uyuşturucu iğne ile etkisiz hale getirildi. Bir süre sonra yeniden ayaklanan ayı, zabıta memurunu yaraladı.
Küçük Sanayi Sitesi Ağaç İşleri bölümünde devriye gezen polis ekipleri tarafından görülen ayı, emniyet ve belediye görevlilerini peşine takarak şehir merkezinin dört bir yanını dolaştı. Kültürpark çevresinde ve Mahmudiye Mezarlığında iki kez sıkıştırılarak uyuşturucu tabanca ile ateş edilen ayı, buna rağmen kaçmayı başardı. İnegöl şehir merkezinde kaçmadık yer bırakmayan ayı, yaklaşık 3 saatlik kovalamacanın ardından Sinanbey Mahallesi Salkımsöğüt Sokak'ta araçların arasında sıkıştırıldı.

ZABITAYA SALDIRARAK YARALADI
Belediye görevlisi tarafından uyuşturucu iğne ile vurularak etkisiz hale getirilen ayı, bir süre sonra yeniden ayaklandı. Kendisini tutmaya çalışırken yere düşen zabıta memuru Ahmet Yalçın’ı altına alıp belinden ve sağ ayağından ısırarak yakaladıktan sonra tekrar kaçmaya çalışan ayı, ekipler tarafından Sinanbey Mahallesi Murat Caddesi üzerinde yol ortasında uyuşturucu iğne ile vurularak yeniden etkisiz hale getirildi.
Etkisiz hale getirilen ayı, İnegöl Belediyesi Veterineri ve Bursa Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri gelene kadar kepçenin aparatı altında sıkıştırıldı.
Kovalamacayı takip eden İnegöl Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Yalçın Bayraktar, “Veterinerimizin gözetiminde gerekli sağlık kontrolleri yapılacak. Bursa Hayvanat Bahçesi görevlilerine de haber verdik, onlar da ekip gönderirlerse kendilerine teslim edeceğiz. Hayvana zarar vermeden tekrar normal yaşamına dönmesini sağlayacağız. Ayının saldırdığı zabıta arkadaşımızı sağlık ekipleri aldı. Arkadaşımızda da ciddi bir şeyinin olduğunu sanmıyorum ama ayağından ve belinden ısırık olduğunu gördük. Ayının elinden zor aldık” dedi.
Yaralı zabıta memuru Ahmet Yalçın, olay yerindeki zabıta ekipleri tarafından İnegöl Devlet Hastanesi acil servisine götürülerek tedavi altına alınırken, ayı gelen görevlilere teslim edildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@