7m

hyundai

Şehit uzman erbaşın cenazesi Konya’ya getirildi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde 14 Ağustos günü PKK'lılar ile çıkan çatışmada ağır yaralanan ve bugün tedavi gördüğü hastanede şehit olan Jandarma Uzman Erbaş Mustafa Kemal Özata'nın cenazesi Konya'ya getirildi.Hakkari'nin Yüksekova ilçesi

Gündem 28.08.2015, 20:43
Şehit uzman erbaşın cenazesi Konya’ya getirildi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde 14 Ağustos günü PKK'lılar ile çıkan çatışmada ağır yaralanan ve bugün tedavi gördüğü hastanede şehit olan Jandarma Uzman Erbaş Mustafa Kemal Özata'nın cenazesi Konya'ya getirildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde 14 Ağustos günü arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan 23 yaşındaki Jandarma Uzman Erbaş Mustafa Kemal Özata, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde bugün şehit oldu. Şehidin cenazesi akşam saatlerinde askeri uçakla Konya'ya getirildi. Şehit asker için havaalanında tören mangası ile karşılama gerçekleştirildi. Karşılama törenine askeri ve mülki erkan katıldı. Şehidin cenazesi uçaktan indirildikten sonra yakınları gözyaşları içinde tabuta sarıldı. Sinir krizi geçiren şehidin yakınları güçlükle sakinleştirildi. Daha sonra şehit Özata'nın cenazesi Beyhekim Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Özata'nın cenazesi yarın öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı sonrasında Konya Şehitliği'ne defnedilecek.

Şehit uzman erbaşın cenazesi Konya’ya getirildi

Şehit uzman erbaşın cenazesi Konya’ya getirildi


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@