Şehit polis son yolculuğuna uğradı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Özel Harekat Polisi Mesut Demirkan, Çorum'un Boğabağı köyünde son yolculuğuna uğurlandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda görevliyken geçici görevle gittiği

Gündem 09.12.2015, 16:03
Şehit polis son yolculuğuna uğradı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Özel Harekat Polisi Mesut Demirkan, Çorum'un Boğabağı köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda görevliyken geçici görevle gittiği Nusaybin'de terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekat Polisi Mesut Demirkan'ın cenazesi Mardin'de düzenlenen törenin ardından uçakla Amasya'nın Merzifon ilçesine oradan da kara yoluyla baba ocağı olan Çorum'un Boğabağı köyüne getirildi.

Baba ocağında son kez helallik alınan Çakıcı'nın cenazesi Özel Harekat Polislerinin omzuna alındıktan sonra cenaze aracına taşındı. Cenaze aracının yanında yürüyen Özel Harekat Polisleri tekbir getirdi. İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehit polis memuru Demirkan'ın cenazesi köy mezarlığında toprağa verildi. Şehit polisin yakınları, cenaze töreninde ayakta durmakta zorluk çekti. Cenaze törenine Vali Ahmet Kara, AK Parti Çorum Milletvekilli Salim Uslu, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, askeri ve polis yetkilileri, belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BABASININ CENAZESİNE KÜÇÜK OĞLU KAAN DA KATILDI

Şehit polis memuru Mesut Demirkan'ın cenazesinde küçük oğlu Kaan da getirildi. Cenaze töreni boyunca dedesi Şevket Avcı'nın kucağında bekleyen minik Kaan bir süre sonra uyuyakaldı.

Şehit polis son yolculuğuna uğradı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@