''Şehit olamadım, casus oldum''

Askeri Casusluk davasından tutuklanan F-16 pilotu ''Hep şehit olmayı düşünürdüm. Şehit olamadım ama, casus oldum. Bu mezara girmekten bile daha ağır’’ dedi.CHP milletvekilleri, ‘’Askeri Casusluk’’ iddiasıyla 7 aydır İzmir’de tutuklu bulunan 56 subayı ziya

Gündem 07.01.2013, 10:16
''Şehit olamadım, casus oldum''

Askeri Casusluk davasından tutuklanan F-16 pilotu ''Hep şehit olmayı düşünürdüm. Şehit olamadım ama, casus oldum. Bu mezara girmekten bile daha ağır’’ dedi.

CHP milletvekilleri, ‘’Askeri Casusluk’’ iddiasıyla 7 aydır İzmir’de tutuklu bulunan 56 subayı ziyaret etti. Tutuklu subaylar ’’Kara propaganda karşısında Genelkurmay susarak, adeta aslanı çakala boğduruyor’’ dediler. Bir F-16 pilotu ise milletvekillerine, ‘’Hep şehit olmayı düşünürdüm. Şehit olamadım ama, casus oldum. Bu mezara girmekten bile daha ağır’’ dedi.
 
CHP milletvekilleri, Veli Ağababa, Özgür Özel ve Nurettin Demir, İzmir Askeri Cezaevini ziyaret etti. Özgür Özel, iddianamenin henüz açıklanmamasına rağmen ‘’Yandaş basına servis edildiğini’’ savundu. Tutuklu subaylar için medyada ‘’Fuhuş, şantaj, tehdit" suçlaması yapıldığını belirten Özel, şüphelilerin aslında ‘’Gizli belge bulundurmak’’ ile suçlandığını hatırlattı.
 
"ŞEHİT OLAMADIM AMA"
 
Tutuklu bulunan bir F-16 pilotu milletvekillerine "Ben her göreve çıkışta dönmemeyi göze almıştım. Şehit olmak hep aklımdaydı ama casus olmak, aklımın ucuna bile gelmedi. Şehit olamadım, casus oldum. Bu mezara girmekten bile daha ağır"dedi.
 
Bir başka tutuklu subay ise, ‘’Bizi her gün itibarsızlaştıran, yazılmamış iddianameyi yayınlayan kimlerse, örgüt de orada aranmalı. Anne babamızın hayatlarına, eşlerimizin çocuklarımızın  duygularına saldıranlar, düşmandan bile aha vicdansız’’ dedi.
 
KİMLER VAR?
 
CHP milletvekili Özel, dava kapsamında, deniz üs komutanları, , Hava Kuvvetlerinde başarılarından dolayı erken terfi eden  F-16 filo komutanlarının da tutuklandığını söyledi ve ‘’GATA’daki bilim adamları, Jandarmanın kritik MEBS subayları, Savarona’da fuhuş operasyonunu yapan komutan ile, Milli Gemi ve  Torpido projesinin başındaki komutanlar da tutuklu’’ açıklamasını yaptı.
 
CHP’li milletvekilleri, Eylül 2012’de de aynı subayları ziyaret etmiş ve ‘’Orduya 20-30 yıl hizmet etmiş subaylar, 23 yaşındaki bir kızın emrindeki örgüte üye olmakla suçlanıyor. Silahlı kuvvetlerde bu kadar çok casus varsa, Başkomutan Abdullah Gül, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz da istifa etmelidir’’ demişlerdi.
 
Genelkurmay ise, ‘’Hiçbir TSK personeli casusluk iddiası ile tutuklanmadı. Personelin, örgüt üyeliği, gizli bilgi ve belge bulundurma suçundan tutuklandığı anlaşılmakta, soruşturmadaki gizlilik sebebiyle,  gizli belge elde edip etmedikleri, belgeleri hangi maksatla bulundurdukları konularında ise, Genelkurmay’da bilgi bulunmamaktadır’’ açıklamasını yapmıştı. 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@