Şehit ailesi isyan etti

 Hakkari'de görev yaptığı sırada rahatsızlığından dolayı sadece iki gün izni olmasına rağmen geldiği İzmir'deki baba evinde, sokak düğününde tanıştığı Yasemin Vatanseven'le, yıldırım aşkı yaşayıp 24 saat içerisinde nişanlanan, 5 gün sonra da teröristlerin

Gündem 08.10.2012, 19:06
Şehit ailesi isyan etti

 

Hakkari'de görev yaptığı sırada rahatsızlığından dolayı sadece iki gün izni olmasına rağmen geldiği İzmir'deki baba evinde, sokak düğününde tanıştığı Yasemin Vatanseven'le, yıldırım aşkı yaşayıp 24 saat içerisinde nişanlanan, 5 gün sonra da teröristlerin bombalı saldırısında 4 arkadaşıyla şehit olan Mehmet Çiftçi'nin ailesi, yaşadıkları vefasızlığa isyan etti. Böbrek rahatsızlığından dolayı Mehmet Çiftçi'den önce tam 15 bebeği ölü doğan anne Döndü Çiftçi, Ben Mehmetime kavuşmak için ne acılar çektim. Şimdi o terör kurbanı oldu. Oğlum gitti, Bir başımıza kaldık. Maddi değil manevi destek bekliyoruz dedi. Acılı baba Satılmış Çiftçi ise, oğluyla aynı saldırıda şehit olan aileye ziyarete gittikleri sırada trafik polislerinin kendilerine ceza yazdığını, şehit babası olduğunu ve şehit evine gittiğini söylediğinde ise cevap olarak Bana ne senin şehidinden sözlerinin kendisini yıktığını, oğlunun bu vatan için canını verdiğini gözyaşı dökerek dile getirdi. 
 
İzmir'in Karabağlar ilçesinde oturan Döndü Çiftçi, hayatını satılmış Çiftçi ile birleştirdikten sonra çocuk sahibi olmak için büyük acılar çekti. Böbrek rahatsızlığından dolayı biri ikiz olmak üzere tam 15 bebeği ölü doğdu, bunlardan sadece bir kızını yaşatabilen Döndü Çiftçi, yıllar sonra da Mehmet'i dünyaya getirdi. Uzman çavuş olduktan sonra Hakkari'ye atanan oğlu Mehmet Çiftçi, geçen ay Hakkari - Çukurca arasındaki Oğul Köyü yakınlarında teröristlerin, askeri konvoyun geçişi sırasında uzaktan kumandayla bombayı patlatması sonucu 4 silah arkadaşı ile birlikte şehit oldu. Patlamanın etkisiyle Zap suyuna düşen Mehmet Çiftçi'nin cesedi, 5 gün süren aramaların ardından patlama alanından bir kilometre uzaklıkta bulundu. Mehmet Çiftçi, Bingöl'de askeri konvoya yapılan saldırıda şehit olan Yusuf Vural ve Şahin Oğuz Kayabaş ile aynı anda düzenlenen törenin ardından silah arkadaşlarıyla yanyana son yolculuğuna uğurlandı. 
 
BABAYI YIKAN DİYALOG
 
Oğlu için düzenlenen törenin ardından evlerinde bir başlarına kalan Döndü Çiftçi ve Satılmış Çiftçi'in kapısı bir daha, oğlunun silah arkadaşlarından başka hiç kimse tarafından çalınmadı. Yaşanan vefasızlığa üzülen şehit babası Satılmış Çiftçi, son olarak polislerle yaşadığı diyalog ise onu isyan ettirdi. Oğluyla aynı saldırıda şehit olan askerin ailesini ziyaret etmek için yola çıkan baba Satılmış Çiftçi, Bornova çıkışında kardeşinin kullandığı otomobille hız yaptığı gerekçesiyle radara girdi. Kardeşi hız sınırını sadece 10 km aştığını öğrenen Satılmış Çiftçi, şehit babası olduğunu ve yine şehit evini ziyarete gittiğini söylediği trafik polislerinden kendi iddiasına göre beklemediği bir yanıt aldı. Çiftçi, Trafik polisi, 'Bana ne senin şehidinden' diye bağırdı. O an ne yapacağımı bilemedim. Sadece "benim oğlum şehit ve kendisi için değil bu vatan için öldü' diyebildim. O cezanın makbuzu halen elimde, parayı elbette ödeyeceğim ama gördüğüm o muamelenin acısını hiç unutmayacağım. Oğlum şehit olduktan sonraki iki üç gün yanımızda olanların hepsi, hiçbir şey yaşanmamış gibi çekildi ve normal hayatlarına döndü. Peki benim yaşantım ne olacak Ben eşimle acı içerisinde kaldım. Benim ekonomik sıkıntım yok kimseden para da istemiyorum. Sadece manevi destek bekliyorum. Bir şehit ailesi olarak çok mu şey istiyouz dedi. 
 
ANNE HEP ACI YAŞAMIŞ
 
Mehmet Çiftçi'yi dünyaya getirmeden önce tam 15 bebeği ölü doğan anne Döndü Çiftçi de yaşadığı vefasızlığa isyan etti. Acılı anne, Ben Mehmetime kavuşmak için onu dünyaya getirmek için ne acılar çektim. Sonra ne oldu Teröre kurban gitti. Biz evladınız için yanarken o teröristler gezmeye devam etti. Meclise bile girdiler. Kocamla bir başımıza kaldık. Para pul derdinde değiliz. Arayıp sorsunlar, böyle acımızla tek başımıza kalmak bizleri yıkıyor. Diğer şehit aileleri aradı onlara da vefasızlık yapılmış. Biz İzmir'in şehitleri kıymeti haketmiyormuyuz Ne başbakan, ne hükümetten birisi aradı ne de başka siyasiler Cenazeye geldiler ben zaten kendimde değilim kim geldi kim gitti bilmedim. Asıl önemli olan şimdi gelmek ve sormak. Benim oğlum bu vatan için şehit oldu. Yoksa dizimin dibinde oturur, tırnağı bile acımazdı dedi. 
 
Kimseden para istemediklerini yineleyen anne Döndü Çiftçi, şehit oğulları için kendilerine verilecek olan tazminat parasını bile camiye bağışlayacaklarını onun adına kullanılmasını isteyeceklerini, eşinin gelirinin kendilerine yeteceğini de dile getirdi. 
 
ŞEHİTİN YILDIRIM AŞKI 
 
Bu arada şehit uzman çavuş Mehmet Çiftçi'nin, sadece iki günlüğüne geldiği izninde 24 saat içerisinde sokak düğününde tanışıp yıldırım aşkı yaşadıktan sonra da nişanlandığı da ortaya çıktı. Rahatsızlığında dolayı birliğinden Hakkari'deki askeri hastaneye gönderilen Mehmet Çiftçi'nin, araya hafta sonu girdiği için Van'da kaldığı, bunun üzerine komutanından izin alarak uçakla İzmir'e geldiği öğrenildi. Daha önce başından bir evlilik de geçmiş olan Mehmet Çiftçi'nin, o gece evlerinin hemen yanındaki sokaktaki düğüne katıldığı burada gördüğü Yasemin Vatanseven'le de ilk görüşte birbirlerine aşık oldu. Cumartesi tanışan pazar günü de başbaşa görüşen Mehmet Çiftçi, aynı gün akşam da Yasemin Vatanseven'le nişanlandı. Nişandan bir gün sonra ise Hakkari'ye giden Mehmet Çiftçi, 4 silah arkadaşıyla şehit olup en büyük acıyı yaşattı. 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@