7m

Çapkınoğlu

“Sayın Başbakanım, siz hiç merak etmeyin..."

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çayyolu Metrosu’nun açılışı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Sayın Başbakanım, siz hiç merak etmeyin, bu millet kurulan tuzakları, atılan çamurları çok iyi biliyor. Bu çamur, bize bulaşmaz, bu çamur AK Par

Gündem 13.03.2014, 12:34
 “Sayın Başbakanım, siz hiç merak etmeyin...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Çayyolu Metrosu’nun açılışı yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, “Sayın Başbakanım, siz hiç merak etmeyin, bu millet kurulan tuzakları, atılan çamurları çok iyi biliyor. Bu çamur, bize bulaşmaz, bu çamur AK Parti’ye bulaşmaz” dedi. Sadece bu iki aylık sürede hizmete alınan eserleri hatırlatan Başkan Gökçek, “Bizim işimiz laf değil eser üretmek. Bizim işimiz hamaset değil, hizmet üretmek. Bizimle eser yarıştıramayanlar, hizmetlerimizden rahatsız olanlar ne yapıyor? Kalplerinde haset biriktiriyorlar, montaj kasetler üretiyorlar. Şantajla, montajla, dublajla bu hizmet kervanını karalamak istiyorlar. Herkes şunu çok iyi bilmeli. Bu şantaj, montaj ve dublaj siyaseti millete ve milli iradeye karşı bir sabotajdır. Ama ben eminim ki aziz milletimizin sağduyusu bu tuzakları, bu tezgahları mutlaka ama mutlaka bozacaktır.

Siz bu çirkin siyaseti bu kirli oyunları inşallah 30 Mart’ta sandığa gömeceksiniz. Bu millet bu ucuz oyunlara gelmez, bu millet iftiralara, komplolara prim vermez” diye konuştu.

"MİLLET, KURULAN TUZAKLARI ÇOK İYİ BİLİYOR”

“Sayın Başbakanım, siz hiç merak etmeyin, bu millet kurulan tuzakları, atılan çamurları çok iyi biliyor. Bu çamur, bize bulaşmaz, bu çamur AK Parti’ye bulaşmaz, bu komplo birliğimizi sarsmaz. Bu millet sizin mangal gibi bir yürek taşıdığınızı çok iyi biliyor” diyen Başkan Gökçek, şunları kaydetti:

“Siz bu milletin ve bizim gönlümüzde taht kurdunuz. Bu millet, tek hedefi millete hizmet olan, bu kutlu yolculuğa kefen giyerek çıktığınızı gayet iyi biliyor. Başta karanlık ve gerici Cumhuriyet Halk Partisi zihniyeti olmak üzere, bu komploda yer alan bütün aktörler bu milleti hiçe sayıyor, küçük görüyorlar. Onlar bu millete ‘bidon kafalı’ yaftasını yapıştıranlardır. Onlar bu millete ‘göbeğini kaşıyan’ adam diyenlerdir. Onlar çaresizlikten siyasi organ nakli yaptılar. Ankara’da, İstanbul’da bu organ nakliyle karanlık hedeflerine ulaşmaya çalışıyorlar. Kim mi bunlar? Onlar millet iradesinden, sandığın gücünden korkanlar. Onlar her türlü demokrasi dışı tezgahlardan medet umanlar. Ama onlar bilsinler ki bu millet tarihin gördüğü en büyük milletlerden biridir. Bu millet liderini asla yarı yolda bırakmaz. Onun için 30 Mart günü sandıktan çıkacak tek bir mesaj vardır. O da şudur. Dik dur eğilme, bu millet seninle. Dik dur eğilme, Ankara seninle. Dik dur eğilme, Türkiye seninle. Dik dur eğilme dualarımız seninle."

"UZUN ADAMLA UZUN İNCE BİR YOL"

Başkan Gökçek, açılış töreninde Başbakan Erdoğan’a seslenişini sürdürürken, “Sayın Başbakanım size ‘uzun adam’ diyorlar. Evet bu millet uzun adamla uzun-ince çetin bir yolculuğa çıktı. Bu millet sizin uzun yol arkadaşlarınızdır. Ben de milletimle birlikte bu kutlu yolculukta size uzun yol arkadaşlığı yapmaktan büyük bir onur, büyük bir şeref duyuyorum” dedi.

"SAATTE TEK YÖNDE 18 BİN YOLCU KAPASİTELİ"

Başkan Gökçek, konuşmasında Çayyolu Metrosu hakkında bilgi vererek, toplam 16,5 kilometre uzunluğundaki Çayyolu Metrosu’na Büyükşehir Belediyesi tarafından 741 milyon lira harcandığını söyledi. Başkan Gökçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kızılay-Çayyolu Metrosu toplam 16. 5 kilometre. 11 istasyondan oluşuyor. Bin 324 adet araçlık otoparkı var. Ulaştırma Bakanlığının harcadığı para 727 milyon lira. Toplam 1 milyar 469 milyon lira para harcanmış oluyor. İlk etapta 3’lü diziler halinde bir seferde 900 yolcu taşınacak. Ama yeni trenler geldiğinde 6’lı diziler halinde servise verilecek ve her seferde 1800 kişi taşıma kapasitesine ulaşılacak. Servis aralıkları ilk başta 8 ila 13 dakika olup daha sonra 5 dakikaya kadar düşürülecektir. Tam otomatik sisteme geçildiğinde saatte tek yöne 18 bin yolcu taşıyabilecektir.

Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz metro hattının Ankaralı kardeşlerimize ve Ankara’ya hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”


Yorumlar (3)
EMRE NEHIR 8 yıl önce
Halen oyun diyorsun pes doğrusu sana neler cıktı neler halen oyun diyor siz herhalde insanları saf sanıyorsunuz;?
Sefa 8 yıl önce
hırsızlığın adı ne zamandan beri oyun oldu?i.melih gökçek
tuncay türk 8 yıl önce
şu işe bak yahu özünde erdoğanla gökçek in birbirlerinden hiç haz etmediklerini akp çevrelerinde herkes bilir ama menfaatler söz konusu olduğunda işler değişiyor şu akp ye bak başkent belediye başkanı melih gökçek, en çok konuşan vekili mehmet metiner, en meşhur gazetecisi rasim ozan kütahyalı, en meşhur sanatçısı nihat doğan, akp dışından en büyük destekçileri abdullah öcalan vitrine bak hele :) bizim memlekete de bu yakışır zaten...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@