'Savcıyı vur' emri bakın nereden verildi?

Adliyedeki kanlı rehin olayının ardından Başbakan Davutoğlu, teröristlerin yurt dışı ile telefon bağlantısı kurduklarını açıklamıştı. O açıklamalarından sonra Emniyet yetkilileri, bu ülkenin Yunanistan olduğunu söyledi. Savcı Kiraz’ın cenaze töreninden so

Gündem 02.04.2015, 10:42
'Savcıyı vur' emri bakın nereden verildi?
Adliyedeki kanlı rehin olayının ardından Başbakan Davutoğlu, teröristlerin yurt dışı ile telefon bağlantısı kurduklarını açıklamıştı.
 
O açıklamalarından sonra Emniyet yetkilileri, bu ülkenin Yunanistan olduğunu söyledi. Savcı Kiraz’ın cenaze töreninden sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı bir açıklama dikkat çekti. Davutoğlu açıklamasında, ''Bu rehin alma esnasında bu teröristler yurt dışı bazı görüşme yaptı. Bazı odaklarla temas halindeydiler. Bütün bunları takip ediyoruz. Bu olayla ilgili kim nerede olursa olsun, hangi ine girmiş olursa olsun, operasyon yapma talimatı verdik'' sözlerini kullandı. Davutoğlu’nun bu açıklamasından sonra, teröristlerin hangi ülkede ve kimlerle telefon görüşmesi yaptığı sorusu gündeme geldi.
 
ABİSİ YUNANİSTAN'DA
 
Emniyet yetkilileri bu ülkenin Yunanistan olduğunu söyledi. Yetkililer, bu adresi gösterirken iki noktaya dikkat çektiler. Birincisi DHKP-C örgütünün başta şu anki lideri olarak kabul edilen Hüseyin Fevzi Tekin olmak üzere diğer üst düzey yönetiminin Yunanistan'da olması. İkinci neden ise teröristlerden Şafak Yayla’nın abisi Mehmet Yayla, 19 Mart 2013'te Ankara'da Adalet Bakanlığı ve Ak Parti Genel Merkezi'ne lav silahları ve roketatarlarla saldıran iki kişiden biriydi.
 
Yayla, saldırının ardından Hatay üzerinden Suriye'ye oradan da Yunanistan'a geçmiş, tekrar saldırı yapmak üzere Türkiye'ye geçmek isterken yakalanmıştı. Yayla şu an hâlâ Yunanistan'da tutuklu bulunuyor. Bu durum teröristlerin Yunanistan bağlantısını kuvvetlendiriyor. Emniyet yetkilileri telefonda özellikle Tekin ile bağlantılı kurulmuş olabileceği ihtimaline dikkat çekiyor.
 
SÜREKLİ BİLGİ VERDİLER
Emniyet yetkililerin dikkat çektiği bir başka konu ise teröristlerle iletişim halindeyken, iletişim kanalları açıkken savcıyı vurmuş olmaları.
 
Yetkililer bu durumu şöyle açıklıyor: ''Teröristlerle yapılan görüşmeler sırasında, telefonla Yunanistan’a sürekli bilgi verdiklerini düşünüyoruz. Buradan talimat alarak hareket ettiler. Teröristlerle kurulan iletişimde bir sorun yaşanmadığı, tıkanmanın olmadığı anda böyle bir harekette bulunmaları onların telefondan ‘vurun emri’ aldıklarını gösteriyor. Yunanistan’dan vurun emri gelince de uyguladılar. Ortaya çıkan tablo bunu gösteriyor ve bu yönde araştırmalar devam ediyor.''

 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
ali duran 6 yıl önce
İnlerine girin ve hepsini temizleyin Savcımızın kanı yerde kalmasın
tuncay türk 6 yıl önce
dalga mı geçiyorsunuz ? inlerine girmekmiş...bu ülkede yüzlerce binlerce polis emniyet müdürü savcı hakim katledildi pkk tarafından kimin inine girildi akp pkk ortak oldu hiç bir şey olmamış gibi erdoğan öcalan eşbaşkanlık sistemiyle ülke yönetiliyor akp hükümeti pkk ibda c hamas işid pyd öso thkp c aklınıza hangi terör örgütü gelirse onlarla müzakere içinde oldu farklı şekillerde hepsiyle görüştü bu gün pkk terörü bitmiş midir ? teröristlerle kahramanca mücadele eden asker polis savcılarımız nasıl yıldırılmış görevden uzaklaştırılmıştır neden ? neden valiler doğu da teröriste operasyon izni vermiyor ? önce siz inlerinizden bir çıkın gözleriniz bir açın !!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@